2006 art festival JAPONIA

logo
Czas trwania: 27 września 2006 - 30 września 2006
Miejsce: Słupsk
Organizator: Młodzieżowe Centrum Kultury
3 Maja 22, tel. (59) 843 54 34

2006 art festival JAPONIA to piąta realizacja z cyklu "art festival" - imprez prezentujących poszczególne kultury globu. W poprzednich latach w Słupsku prezentowane były kultury Hiszpanii, Grecji, Irlandii i Rosji.

Festiwal ma stworzyć przestrzeń do realizacji artystycznych pomysłów w ramach określonej tematyki: kultura Japonii. Stąd też kręgosłup imprezy stanowić będą dwa wydarzenia specjalne: stworzenie i premierowe wykonanie kompozycji jednego z czołowych polskich twórców muzyki improwizowanej Emitera do japońskiego filmu Naga wyspa (reż. K. Shindo, 1961) oraz przełożenie na język teatru powieściowego świata japońskiego pisarza Haruki Murakamiego. Tego zadania podejmie się młody polski artysta multimedialny Ludomir Franczak w spektaklu Sumire na podstawie powieści Sputnik Sweetheart.

Drugą z festiwalowych propozycji mają być warsztaty i pokazy prowadzone przez miłośników kultury japońskiej: Polaków i, mieszkających w naszym kraju, Japończyków. Organizatorzy chceą zaproponować odbiorcom udział w:

-  pokazach kaligrafii

- warsztatach origami

- seminarium literackim Haiku: Zen Pustki prowadzonych przez wybitnego pisarza Andrzeja Turczyńskiego

Imprezę wzbogacą prezentacje kultury polskiej i japońskiej w postaci:

- wystawy rysunków słynnego reżysera Andrzeja Wajdy z jego podróży do Japonii /Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku – 17 sierpnia – 30 września/

- pokazy filmów japońskich: fabularnych - Dzień z Gutek Film oraz anime - Dzień z Vision / Anime-Gate

- wystawę fotografii Japonia z szeregu wystąp autorstwa Pauliny Neukampf i Imre Thormanna 

- wystawę grafik japońskich ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Darłowie
blog comments powered by Disqus