Ogólnopolski Zlot Miłośników Twórczości Tolkiena ARDA 2010

patronat gildii logo
Czas trwania: 20 sierpnia 2010 - 24 sierpnia 2010
Miejsce: Pole namiotowe Ostry Róg we wsi Linowno koło Drawska Pomorskiego.
Strona oficjalna: http://www.arda.org.pl

Zlot potrwa 5 dni i odbędzie się w dniach 20-24. sierpnia 2010. Cały zlot podzielony będzie na dwie części: klimatyczną i luźną (integracyjną).

Część klimatyczna

W dniu przyjazdu, 20. sierpnia, będzie czas na integrację wewnątrz plemion. W tym czasie każde plemię będzie mogło zadbać o rozłożenie obozu oraz poznanie się wszystkich ze sobą. Od tego momentu obowiązują stroje w klimacie.

Fabularna część Zlotu rozpocznie się w sobotę rano (drugi dzień) i będzie ona trwała do południa w poniedziałek. W czasie tej części plemiona działają poprzez swoje oddziały i przedstawicieli. Odbywają się także wieczorne ogniska przygotowane także przez poszczególne plemiona.

W tym czasie należy zachowywać się zgodnie z klimatem: nosić strój, odzywać do innych tak jak robiłby to typowy przedstawiciel Twojego plemienia i nie używać publicznie współczesnych przedmiotów (np. telefonów komórkowych).

Część integracyjna

Na drugą część zlotu, luźniejszą, integracyjną zaplanowane są liczne turnieje, konkursy i zabawy. Wieczorem przewidywane jest tradycyjne ognisko wszystkich zlotowiczów i wtedy to będzie można bawić się dobrze ze wszystkimi, nie patrząc już na pochodzenie plemienne. Mimo to, wiele osób nadal w dniu tym chodzi przebrana, gdyż w ten sposób pamiątki (zdjęcia i filmy) z konkursów wyglądają dużo lepiej.

Miejsce

Zlot Arda odbędzie się na polu namiotowym "Ostry Róg" położonym nad jeziorem Lubie w miejscowości Linowno nieopodal Drawska Pomorskiego (zachodniopomorskie).

Informacje na temat pola namiotowego

 • Na polu dostępne są toalety.
 • Nie ma pryszniców, ale istnieje możliwość wykąpania się w jeziorze.
 • Od pola namiotowego do najbliższego sklepu jest dosyć daleko, dlatego warto zaopatrzyć się w żywność.
 • Istnieje możliwość zrobienia zakupów przez właściciela pola, który rozlicza się na podstawie rachunku. Dodatkowo za przywiezienie żywności pobiera on opłatę 25 zł (paliwo). Jeżeli będzie mógł przywieźć żywność nie przerywając swojego rytmu pracy (np. przy okazji) to za przywiezienie nie ponosi się kosztów.
 • Na miejsce codziennie dowożona jest woda pitna. Do innych celów będziemy używamy wody z jeziora.
 • Na polu odbywa się segregacja odpadów. Postawione są osobne kosze na poszczególny typ odpadów. Na polu należy przestrzegać wrzucania śmieci w odpowiednie kosze.

Dojazd

Poniżej zamieściliśmy informacje na temat tego, jak dostać się na miejsce Zlotu:

 1. Docieramy do Drawska Pomorskiego lub Złocieńca. Są one w mniej więcej tej samej odległości od Linowna.
 2. Przesiadamy się w autokar PKS, który będzie jechał przez wieś Linowno.
 3. Wysiadamy we wsi Linowno.
 4. Droga zjazdowa, prowadząca na pole namiotowe "Ostry Róg" znajduje się po prawej stronie tuż przed wsią Linowno (jadąc od strony Drawska Pomorskiego). Droga z początku jest wyłożona betonowymi płytami, następnie piaszczysta.
 5. Docieramy do rozdroża na ośrodek Taurus. Do ośrodka jedzie się w prawo, my idziemy dalej prosto aż do bramy wjazdowej na teren pola namiotowego.

Zobacz trasę dojazdu na Google Maps.

Cena

Udział w zlocie kosztuje 45 zł. Kwota ta w znacznej większości pokrywa koszt pola namiotowego, który w tym roku wynosi 7,5 zł za każdy dzień (20-24. sierpnia = 5 dni => 37,5 zł pole namiotowe). Pozostałe pieniądze przeznaczone są na tak zwaną programówkę, czyli zorganizowanie przedmiotów na zlot, przygotowanie ogniska dla wszystkich uczestników oraz inne atrakcje.

UWAGA! Osoby, które nie wybierają się na cały zlot proszone są o zapłacenie za zlot kwoty równej ilości dni, które spędzą na zlocie razy 7,5 zł i dodanie do niej 7,5 zł (programówka).

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus