Asucon XIII

logo
Czas trwania: 22 września 2012 - 23 września 2012
Miejsce: Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, ul. Dąbrowskiego 36, 41-500 Chorzów.
Strona oficjalna: http://www.asucon.pl
Organizator: Śląski Klub Fantastyki

"Kolonizacja kosmosu od dziesięcioleci była marzeniem ludzkości. Marzenia marzeniami, jednak wojny same się nie poprowadzą, a fundusze łożone na naukę służą rozwojowi technologii w dwóch prostych kierunkach: by żyło się nam wygodniej i by naszym przeciwnikom (nie)żyło się jeszcze gorzej. Kosmos nie ucieknie, czeka na nas od miliardów lat, to poczeka jeszcze i trochę. A teraz panowie wybaczą, ale muszę się zająć moim mechem."

W dnia 22-23 września 2012 odbędzie się XIII edycja jednego z pierwszych konwentów mangowych w Polsce, Asuconu. Poprzednia edycja odbyła się w tak zamierzchłych czasach jak 2007, ale duch Asuconu nie umarł, a jedynie udał się w długi sen, by móc w hukiem wrócić do gry! Zgodnie ze swoją tradycją konwent odbędzie się na Śląsku. Akredytacja ruszy w systemie Ramiel.

Asucon może poszczycić się długą historią, lecz nasze oczy zwrócone są nie ku przeszłości, ale odległym gwiazdom, kolonizacji planet oraz długim kosmicznym podróżom. Słowem, konwencją Asuconu XIII jest Space Opera. Podczas szeregu atrakcji tematycznych uczestnicy konwentu będą mogli wcielić się w przedstawiciela jednej z dwóch wybieranych przy rejestracji frakcji i walczyć o prawo do kolonizacji celu pierwszej w dziejach ludzkości misji kolonizacyjnej.

Oczywiście nie zabraknie też rozrywki konwentowiczom pragnącym zachować neutralność w toczących sie na pokładzie USS Asucon konflikcie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu atrakcji, a każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Atrakcje będą zbierane przez system Ramiel.

Wszystkie pytania prosimy kierować przez e-mail odpowiadający danemu działowi - spis znajdziecie na naszej stronie. Znajdziecie na niej również terminy wszelkiego rodzaju rezerwacji wejściówek na konwent.

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus