XXI Bachanalia Fantastyczne 2006

logo
Czas trwania: 8 września 2006 - 10 września 2006
Miejsce: Zielona Góra, kampus B Uniwersytetu Zielonogórskiego (al. Wojska Polskiego 67)
Strona oficjalna: http://www.bachanalia.zgora.pl
Organizator: Zielonogórski Klub Fantastyki AD ASTRA wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim

W dniach 8-10 września 2006 r. w Zielonej Górze odbędą się już po raz XXI Bachanalia Fantastyczne. Organizuje je oczywiście Zielonogórski Klub Fantastyki AD ASTRA wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim. Nazwa tegorocznej imprezy to "Ziew Cthulhu" i jak wszyscy wiedzą nawiązuje do twórczości H.P. Lovecrafta.

Bachanalia Fantastyczne to jeden z najstarszych konwentów miłośników fantastyki w Polsce. Na takiej imprezie nie może oczywiście zabraknąć pisarzy z gatunku. W tym roku dla uczestników przygotowaliśmy spotkania z: Jackiem Komudą, Eugeniuszem Dębskim, Jackiem Inglotem, Piotrem W. Cholewą oraz Jackiem Piekarą. Być może zawita również do nas Marek S. Huberath oraz podwójny laureat tegorocznej nagrody im. Janusza Zajdla - Jarosław Grzędowicz. Czekamy jednak na potwierdzenie tych wiadomości.

Ponieważ konwent organizowany jest w konwencji horroru, będzie można posłuchać ciekawych prelekcji o tym gatunku - między innymi prelekcji o ewolucji gatunku horroru w komiksie amerykańskim oraz w filmach, ale również wielu traktujących o fantastyce w ogóle (np. "Trolle - fakty i mity. Trolle w różnych światach fantastycznych."). Będzie można także obejrzeć film "Zew Cthulhu", horror nakręcony w stylu niemych filmów z lat 20 ubiegłego stulecia będący adaptacją słynnego opowiadania Lovecrafta. Uczestnicy Bachanaliów będą mogli wziąć udział także w licznych konkursach i turniejach. Fani filmów, muzyki filmowej, komiksów X-Men czy Monty Pythona będą mogli przetestować swoją wiedzę w gronie najlepszych. Grający w gry karciane będą mieli okazję zmierzyć się w turnieju Magic: the Gathering a gracze gry bitewnej Warhammer wezmą udział w turnieju klasy challenger, turnieju klasy półmistrzowskiej, na którym zagra ponad 50 graczy z całej Polski. Dla tych, którzy nie grają ani nie fascynują się filmami, odbędzie się Festiwal Piosenki Krasnoludzkiej "Wyrycz To Sam", na którym będzie można dać upust swoim muzycznym fantazjom. Na koniec sobotniego dnia przygotowaliśmy specjalny punkt programu - konkurs grillowania, coś czego jeszcze nigdy na konwencie nie było! Cały czas podczas konwentu będzie można także pograć w gry planszowe, karciane i bitewne, wziąć udział w sesjach gier fabularnych a także w tzw. LARPach czyli grach fabularnych odgrywanych, jak spektakl teatralny na żywo. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły u koordynatorów:

Krzysztof "Flapjack" Maj (gg: 5359812)
Michał "Hrabia" Trojanowski (gg: 4487123)
blog comments powered by Disqus