Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon 2013

patronat gildii logo
Czas trwania: 13 września 2013 - 15 września 2013
Miejsce: Collegium Maius oraz Collegium Minus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Strona oficjalna: http://www.copernicon.pl/2013

Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja będzie już czwartą odsłoną Festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej, impreza w ubiegłym roku przekroczyła barierę 1000 uczestników zaliczając się tym samym do grupy największych festiwali fantastyki w kraju.

Czemu warto odwiedzić Copernicon?

Festiwal oferuje setki godzin programu podanego uczestnikom w najróżniejszych formach takich jak prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedev'u. Fireshow, pokazy tańca, setki gier planszowych i video czy koncerty to tylko przykłady ciekawostek jakie czekają na odwiedzających Toruń.

Copernicon to również magia gotyckiej toruńskiej starówki. Festiwal odbywa się w samym jej sercu oferując uczestnikom dziesiątki klimatycznych i ważnych historycznie miejsc oraz setki klubów, kawiarni i lokali gastronomicznych. Odwiedzając Toruń, nie można choć na chwilę nie wybrać się na spacer wąskimi uliczkami w cieniach zabytkowych budowli.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu nie tylko ludzi zajmujących swój czas grami i fantastyką od wielu lat ale także wszystkich niedzielnych graczy jak i osoby, które chciałyby doświadczyć czegoś nowego i poszerzyć swą wiedzę i zainteresowania. Poza atrakcjami dla fanów konkretnych zagadnień impreza oferuje setki godzin programu zaczepiającego o dziesiątki tematyk i ciekawostek współczesnego świata. Gwarantujemy, że na Coperniconie każdy znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy

Swoją obecnością Festiwal uświetnią takie osobistości ze świata literatury i komiksu jak Agnieszka Hałas, Krzysztof Piskorski, Tadeusz Raczkiewicz oraz Andrzej Zimniak. Oprócz licznych prelekcji przewidziane są również takie atrakcje jak występ Grupy Tancerzy Ognia The Gremlins, pokaz walki na miecze świetlne czy wioska historyczno-fantastyczna. 
blog comments powered by Disqus