Ogólny program konwentu

Autor: aDiego
24 lutego 2006

Program konwentu został podzielony na następujące bloki:

  • blok literacki - Dawid "Dori" Kacperak
  • blok filmowy - Piotr "Nike" Jaworski
  • blok gier karcianych - Marek "Zuvik" Skalik
  • blok gier fabularnych - Paweł Nazar
  • blok gier bitewnych - Marcin Kiebduj
  • blok mangi i anime - Mateusz Kluba
  • blok Czkafka i Chacifde - Łukasz "Abram" Abramowicz
  • blok gier komputerowych - Marcin "Morglum" Lelontko

Kontakt:
Koordynator główny: Kamil "Kynes" Kacperak, e-mail: kamil.kacperak@21.pl

Program:

BLOK LITERACKI

Piątek:

  • 16.30 - 17.00 - Oficjalne otwarcie konwentu
  • 17.30 - 19.00 - Spotkanie autorskie z Andrzejem Sapkowskim
  • 19.00 - 20.00 - Wikingowie i odkrycie Ameryki - Wojtek Świdziniewski
  • 20.00 - 21.00 - Logiczność i nielogiczność w fantastyce - dr Dariusz Dąbek

Sobota:

  • 10.00 - 11.30 - Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
  • 11.30 - 13.00 - Utopia i antyutopia - dwa oblicza obłędu.- opowie o tym Jacek Inglot
  • 13.30 - 14.30 - Spotkanie autorskie z Eugeniuszem Dębskim - przesłuchiwać będzie Marek Sokólski
  • 15.00 - 16.00 - Dlaczego rycerstwo nie ma szans w walce z wojskiem okresu napoleońskiego? O taktyce, uzbrojeniu i wielu ciekawych rzeczach opowie Maciej Trąbski
  • 16.30 - 17.30 - Spotkanie autorskie z Feliksem W. Kresem przesłuchanie poprowadzi Dawid Kacperak
  • 18.00 - 19.00 - Spotkanie autorskie z Andrzejem Ziemiańskim poprowadzi Kamil Kacperak
  • 19.30 - 20.30 - Kreacja światów w SF i Fantasy - Błędy, sprzeczności i jak ich uniknąć. O tym wszystkim opowie Cezary Frąc.
  • 21.00 - 22.00 - Czy fantastyka siedzi w getcie? I dlaczego właśnie tak jest najlepiej? pogadanka o fantastyce, jako części kultury popularnej i jej związkach z filozofią. Filozofować będzie Adam Florczyk.

Niedziela:

  • 10.00 - 13.00 - Pocztówka z przeszłości - poprowadzi, opowie i pokaże Barbara Świerczyńska oraz Sławomir Sączek
  • 13.30 - 15.00 - Neutronowym ognia!!! - czyli militaria w SF, a rzeczywistość wojny na początku XXI wieku (Świetlica) - Przemysław "Brian" Biegański

BLOK FILMOWY

Piątek:

  • 17.00 - 19.00 - Filmy
  • 19.00 - 20.00 - Prelekcja na temat Rocky Horror Picture Show - Michał Ziemnicki
  • 20.00 - 22.00 - Film Rocky Horror Picture Show

Sobota:

  • 10.00 - 13.00 - Film
  • 13.00 - 14.00 - Konkurs z wiedzy na temat muzyki filmowej - Piotr "Nike" Jaworski
  • 15.00 - 22.00 - Filmy

Niedziela:

  • 10.00 - 12.00 - Film
  • 12.00 - 13.00 - Konkurs z wiedzy na temat filmów - Piotr "Nike" Jaworski
  • 14.00 - 16.00 - Film

BLOK GIER KARCIANYCH

Piątek:

  • 18.00 - 22.00 - Turniej Legenda 5 Kręgów

Sobota:

  • 10.00 - 16.00 - Turniej Lord of the Rings
  • 16.00 - 22.00 - Turniej Magic the Gathering
  • 13.00 - 14.00 - Prelekcja na temat gry Veto!
  • 14.00 - 22.00 - Turniej Veto!

Niedziela:

  • 10.00 - 16.00 - wolne granie

BLOK GIER FABULARNYCH

Piątek:

  • 17.00 - 18.00 - Konkurs z wiedzy na temat gier fabularnych - Paweł Nazar i Marta "Lil" Smoleń
  • 18.30 - 19.30 - Earthdawn - fantasy inne niż wszystkie - Paweł "Pusty" Pustuł
  • 20.00 - 21.00 - Co MG na temat realiów i praw rządzących światem gry wiedzieć powinien? - Tomasz "Tompaluch" Rzepecki

Sobota:

  • 10.00 - 11.00 - Prawem i lewem, czyli przewrotna i zadziwiająca historia Polski - Tomasz Ociepa
  • 10.00 - 11.00 - Prelekcja dla Zielonych fantastów. O tym czym są gry fabularne, karciane i bitewne oraz jaki związek mają z fantastyką opowiedzą Paweł Pustuł i Marcin Kiebduj.
  • 11.30 - 12.30 - Neuroshimowy konkurs z wiedzy o świecie - dla twardzieli - Paweł Nazar
  • 12.00 - 13.00 - Prezentacja Bakemono - Łukasz Orbitowski, Jarosław Orządała i Adam Wieczorek
  • 13.00 - 14.30 - Legenda 5 Kręgów - inne spojrzenie na Siedem Wielkich Klanów - Jarosław "Jaro" Dumański
  • 15.00 - 16.00 - Re-prezentacja Paranoi - Jakub "Nosferat" Seydak
  • 17.00 - 18.00 - Kobieta i RPG - Marta "Lil" Smoleń i Dawid "Vilq" Rakowski
  • 19.00 - 20.00 - Wiedźmin RPG teraźniejszość i przyszłość - Jakub 'Borg' Rzepecki
  • 20.00 - 22.00 - Carpe noctem! - LARP Vampire

Niedziela:

  • 10.00 - 11.00 - Wampiryzm - fakty, mity a motyw wampira w zbiorowej świadomości, historii, kulturze i nauce - Marta "Lil" Smoleń i Jakub "Nosferat" Seydak
  • 11.30 - 13.00 - Własne RPG - wizja gry fabularnej, jej roli wychowawczo-światopogladowej - mgr Dobrochna "Klipoth" Andruszkiewicz
  • 13.30 - 14.30 - Monastyr - grac czy nie grac? - Jarosław "Jaro" Dumański

BLOK GIER BITEWNYCH

Piątek:

  • wolne granie

Sobota:

  • Warhammer Fantasy Battle - Rafał Rełkowski
    • 9.00 - 10.30 - Zapisy na turniej
    • 11.00 - 22.00 - Turniej
  • Full Thrust - Mariusz "Szaman" Powroźnik
    • 10.00 - 12.30 - Nauka gry
    • 13.00 - 22.00 - Turniej

Niedziela:

  • 10.00 - 11.00 - Nie deptaj moich goblinów - konkurs - Marcin Kiebduj
  • 13.00 - 15.00 - Warzone - Marcin Kiebduj
  • 16.00 - Zamkniecie sali
  • Warhammer Fantasy Battle - Rafał Rełkowski
    • 10.00 - 15.00 - Finał i wolne granie
  • Full Thrust - Mariusz "Szaman" Powroźnik
    • 10.00 - 15.00 - Wielka bitwa


BLOK CZKAFKA I CHACIFDE

Sobota:

  • 10.00 - 11.00 - Filmowe adaptacje komiksów - prelekcja
  • 12.00 - 13.00 - Konkurs z wiedzy na temat komiksu
  • 14.00 - 16.00 - Pokazy filmów CHACIFDE

BLOK MANGI I ANIME

Piątek:

  • 16.00 - 18.00 - Filmy anime
  • 18.00 - 19.00 - Ring: Manga & Anime vs. Fantasy, czyli "co lepsze?": wielkie oczy, czy wielkie miecze?
  • 19.00 - 20.00 - Konkurs graficzny i wiedzy o M&A
  • 20.30 - 22.00 - Filmy anime

Sobota:

  • 10.00 - 14.00 - Filmy anime
  • 15.00 - 16.00 - Prelekcja o Iaido i sztukach walki
  • 16.00 - 19.00 - Pokaz oraz konkurs na najlepsze wykonanie Kata
  • 17.00 - 22.00 - Filmy anime

Niedziela:

  • 10.00 - 12.00 - Filmy anime

  • 12.00 - 13.00 - Konkurs kulinarny

  • 13.00 - 16.00 - Ring: Samuraje vs. Ninja w świecie rzeczywistym i M&A

  • 16.00 - 17.00 - Filmy anime


BLOK GIER KOMPUTEROWYCH

Piątek:

  • 18.00 - 19.00 - MUD-y anglojęzyczne - Marcin "Morglum" Lelontko
  • 20.00 - 21.00 - Red Dragon - Nowa Era - Paweł "Pusty" Pustuł

Sobota:

  • 10.00 - 11.00 - Progamming - czy da się zarobić grając w gry komputerowe? - Marcin "Morglum" Lelontko
  • 12.00 - 13.00 - Spotkanie z redakcją portalu gry.wp.pl - Robert "Kowal" Kowalski, Sławomir "Seraphim" i Asia "Neithe" Serafin
  • 15.00 - 16.00 - Premierowy pokaz polskiej wersji gry Sacred - Marcin "Morglum" Lelontko oraz Kamil "Kynes" Kacperak

Niedziela:

  • 11.00 - 12.00 - Konkurs z wiedzy o grach komputerowych - Marcin "Morglum" Lelontko


blog comments powered by Disqus