Dni Fantastyki 2009

patronat gildii logo
Czas trwania: 15 maja 2009 - 17 maja 2009
Miejsce: Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław.
Strona oficjalna: http://www.dnifantastyki.pl
Krótki opis dojazdu: # autobus 403 z pl. Jana Pawła II do Leśnicy - czas przejazdu ok. 40 min.
# autobus 409 z przystanku przy ul. Dworcowej (przy Dworcu Głównym PKP) do Leśnicy - ok. 40 min.
Organizator: Centrum Kultury "ZAMEK"

GWIEZDNE WOJNY – 30 LAT MINĘŁO

Tegoroczna edycja Dni Fantastyki upłynie pod znakiem obchodów 30 rocznicy Gwiezdnych Wojen w Polsce. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie Polish Garrison - będący częścią międzynarodowej organizacji LEGION 501st zrzeszającej ponad 3000 fanów Star Wars z 30 krajów. Program tegorocznych Dni Fantastyki zostanie w dużej mierze poświęcony właśnie wydarzeniom związanym z fenomenem sagi George'a Lucasa. Wśród atrakcji znajdą się m.in. koncert orkiestry symfonicznej w muszli amfiteatru zamkowego, która zagra najbardziej znane tematy muzyczne z Gwiezdnych Wojen, konkursy, turnieje oraz inscenizowane pokazy w wykonaniu członków Polish Garrison. Gośćmi specjalnymi części starwarsowej będą aktorzy, którzy wystąpili w filmach George’a Lucasa: Gerald Home   -  "Gwiezdne Wojny – Powrót Jedi" (1983)  oraz Garrick Hagon – „Gwiezdne Wojny – Nowa nadzieja” (1977).
Jednak tegoroczne Dni Fantastyki to nie tylko atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami. Jak co roku odbędą się działania również w innych blokach programowych, mających swoich zagorzałych fanów. Dni Fantastyki to również spotkania z pisarzami, redakcjami fantastycznymi, krytykami, czyli działania związane  z blokiem literackim.

Gościem specjalnym części literackiej będzie jeden z najbardziej znanych i poczytnych twórców powieści grozy, brytyjski pisarz GRAHAM MASTERTON, który przylatuje do Polski na specjalne  zaproszenie Centrum Kultury "ZAMEK". Ponadto będziemy gościć m.in. Olgę Gromyko z Białorusi oraz polskich twórców nurtu: nową gwiazdę polskiej fantastyki  Łukasza Orbitowskiego oraz  Annę Brzezińską, Ewę Białołęcką, Milenę Wójtowicz, Andrzeja Ziemiańskiego, Marcina Przybyłka, Jakuba Ćwieka. Wśród gości honorowych imprezy pojawi się wdowa po jednym z najbardziej znanych i cenionych twórców polskiego s-f Januszu Zajdlu - Jadwiga Zajdel.
W podziemiach zamkowych odbędą się turnieje gier bitewnych, m.in.
Warhammer 40 K, turniej władcy Pierścieni z główną nagrodą w postaci repliki miecza z tegoż filmu – w tym roku będzie to miecz Gandalfa Białego – Glamdring.  Przyznawanie tak specyficznej nagrody w tym turnieju stało się juz tradycją wrocławskich Dni Fantastyki. Ponadto odbędą się rozgrywki w ramach bloków gier planszowych, sesje RPG, Larpy. W tym roku zapraszamy również do wyjątkowo rozbudowanego multimedia games room, gdzie będzie można spróbować swoich sił na najnowszych konsolach (przygotowano ponad 20 stanowisk z konsolami oraz stanowiska Guitar Hero i Rock Band) i w grach komputerowych.
 
W tym roku wstęp na Dni Fantastyki będzie wynosił:
3 dniowy karnet - 25zł (w przedsprzedaży online do 30 kwietnia – 20zł)
bilety jednodniowe: piątek, sobota - 15zł, niedziela - 10zł
 
Szczegóły na www.dnifantastyki.pl
blog comments powered by Disqus