Dni Jakuba Wędrowycza 2016

Czas trwania: 22 lipca 2016 - 24 lipca 2016
Miejsce: Zespół Szkół Publicznych im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach Kolonii 1 22-120 Wojsławice
Strona oficjalna: http://www.djw.konwent.co
Organizator: Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza"

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka, Honorowego Obywatela Wojsławic. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater. W tym roku przypada 11. edycja festiwalu.

Co roku odwiedza ją wielu ciekawych ludzi, w tym wspomniany Andrzej Pilipiuk. Wśród zaproszonych gości są również: Stefan Darda oraz Jacek Komuda.

Podczas trzech dni imprezy odbędzie się ponad 80 wydarzeń. Będą to: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy, prezentacje, jak również koncerty. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”.

Celem Dni Jakuba Wędrowycza jest tworzenie nowoczesnej imprezy kulturalnej stojącej na wysokim poziomie, przyciągającej osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań, służącej integracji osób w niej uczestniczących.
blog comments powered by Disqus