DoubleBack II

logo
Czas trwania: 23 lutego 2013 - 24 lutego 2013
Miejsce: Zespół Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, ul. Powstańców Śląskich 10.
Strona oficjalna: http://www.doubleback.pl
Organizator: Stowarzyszenie Miłosników Kultury Japonskiej "Hikari"

W dniach 23-24 lutego 2013 roku w Zespole Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu odbędzie sie ogólnopolski festiwal DoubleBack II. Jest to impreza biletowana, kulturalna. Tematem przewodnim festiwalu będzie kultura Japonii ze szczególnym uwzględnieniem komiksu i animacji.

Podróżnicy, dzieci czasu
Wybierzemy się na wyprawę poprzez lata
Pokażemy Wam przeszłość, a także ukażemy Wam co może nieść przyszłość.
Zabierzemy Was w niezwykłe miejsce
Zabierzemy Was na DoubleBack II.

To konwent “starej szkoły” - idea, która przyświecała nam w roku 2011 powraca w roku 2013 ze zdwojoną mocą. Nawiążemy do najlepszych tradycji imprez dawnych lat, koleżeństwa, przyjaźni i wspólnej zabawy.

Albowiem na DoubleBack II postaramy się Wam pokazać jak to drzewiej bywało. Wspólnie spróbujemy odtworzyć atmosferę i ducha dawnych lat. Przygotujemy dla Was szereg atrakcji, zarówno tych wyjętych z archiwów fandomu jak i tych związanych z jego bieżącymi sprawami i jego przyszłością. Powrócą projekcje. Powrócą dawne zabawy grupowe, a także pojawi się kilka zupełnie nowych rzeczy. Grupa WWFF planuje również zaproszenie szeregu gości, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju fandomu mangowego i ruchu konwentowego w Polsce. O szczegółach będziemy informować w terminie późniejszym.

Radujcie się gdyż DoubleBack II nie będzie wyłącznie muzeum dawnych dni. Na imprezie nie zabraknie rozrywki elektronicznej w formie znanej z poprzednich imprez WWFF / HIKARI. Nie zapominamy także o cosplayu, który będzie przygotowany profesjonalnie, aczkolwiek w duchu epoki - zatem będzie nieco mniej poważnie, nieco mniej technicznie, za to o wiele bardziej zabawnie.

Dlatego też DoubleBack II jest miejscem w którym zarówno starszy fandom jak i ten nieco młodszy znajdzie coś dla siebie.

Impreza odbędzie się w dniach 23-24.02.2013 roku w Państwowe Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, Powstańców Śląskich 10, Bytom.

Standardowo koszt wejściówki to 40zł. Limit wejściówek wynosi 500 sztuk. Organizatorzy przewidują również, wzorem poprzedniej edycji, przyznanie pewnej puli darmowych akredytacji dla wybranych osób.

Zapraszamy,
WWFF / HIKARI

Z uwagi na charakter wydarzenia ponownie wprowadzamy dolną granicę wieku uczestników.

W imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy w dniu jej otwarcia będą mieli ukończone 16 lat.

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus