FORT 2011

logo
Czas trwania: 7 lipca 2011 - 11 lipca 2011
Miejsce: Czyżowice, woj. śląskie
Strona oficjalna: http://www.larpfort.pl
Krótki opis dojazdu: Do Czyżowic najprościej dostać się PKS-em z Wodzisławia Śląskiego. Wszystkie autobusy odjeżdżają ze stanowiska nr 4. W Czyżowicach wysiadamy na przystanku „Czyżowice Szkoła”.

Fort jest konwentem poświęconym głównie terenowej grze fabularnej, całkowicie osadzonej w realiach Warhammera. W mniejszym stopniu konwent porusza sprawy ogólnopojętej fantastyki, RPG i innych gier pochodnych. Impreza odbywa się w dniach 7-11 lipca w, podobnie jak w ubiegłym roku, Czyżowicach koło Wodzisławia Śląskiego na terenie "Picnic Country", który obejmuje małe miasteczko, obszerny las, a także inne atrakcje. Na terenie konwentu jest też przyjemna knajpa z dobrym jedzeniem. Głównym punktem programu jest Gra Główna tocząca się przez 4 kolejne popołudnia.

Prelekcje (trochę posłuchać i trochę pogadać)

 • Szkoła umierania - Tak! Dokładnie o tym co leżeć powinno i podnieść się nie może! Dokładne przekazanie informacji na temat aktorskiego podejścia do umierania oraz przedstawienia swoich zwalających się zwłok... czy będzie coś o wskrzeszaniu to nie wiem ale sądzę, że dacie się zaskoczyć.
 • Czemu kobiety nie powinny grać w RPG? - kolejna odsłona burzliwego forum dyskusyjnego o tym dlaczego niektórzy MG podczas sesji RPG podchodzą sceptycznie do grającej płci pięknej. Tym razem pojawią się nowe argumenty w szerszej odsłonie. Każdy kto nie obawia się wydłubania oczu przez kobiety mile widziany :)
 • Anty Pałer Gejming - czyli dalsze tłuczenie do łba na czym polega zasada fair-play i czemu to tak często się o niej zapomina. Jak się okazuje nie łatwo jest grać fair gdy chodzi o złoto, władzę, życie czy też kobiety... hmm... każdy nowy gracz powinien uważać ten punkt jako wyższy obowiązek bo należy plewić wcześniej niż późno :P
 • Gotuj z Eliaszem odc. pt."Parówa" - każdy kto widział pierwszy odcinek pt. "Zupka chińska na 100 sposobów" pewnie nie odpuści sobie drugiej części. Tym razem Eliasz będzie podejmować na polu walki ulubiony przetwór mięsny większości polaków czyli - parówe :) To do jakich posunięć jest on zdolny nie wie nawet on sam więc zapowiada się kolejna kulinarna apokalipsa!
 • Filmy klasy B - zwane także BEEE :) Tak wśród tych filmów znajdą się pewnie takie tytuły jak "Mordercze klowny z kosmosu", "Martwica mózgu", "Lodziarz" a może nawet "Człowiek Homar z Marsa". O tym jakie są te filmy i czemu właśnie warto na nie patrzeć dowiecie się właśnie na tej prelce bo więcej zdradzać nie trzeba :P
 • Mechanika - czyli to co gracze muszą... a przynajmniej powinni wiedzieć. Tutaj możecie męczyć twórców mechaniki do woli ale oni też mają wam trochę do wyperswadowania, zatem zapraszamy szczególnie wszystkich pierwszo-grających aby zaprzyjaźnili się z zasadami na tym panelu.

Konkursy (lubimy nagrody?)

 • Warhammer: Inwazja - pierwsza odsłona turnieju pod tym tytułem na Forcie. Niezwykle zbalansowana i prosta gra karciana oparta na realiach Warhammerowskich. Zapraszam wszystkich którzy chcą zmierzyć się z siłami Chaosu, Mrocznych Elfów, Imperium, Krasnoludom, Zielonoskórym lub ślicznych Elfów :) Przed turniejem przeprowadzony zostanie krótki wykład na temat zasad więc każdy może wziąć udział w tym turnieju.
 • Munchkin - jeden z ulubionych polskich turniejów karcianych w którym każdy ma szansę. Celem jest wypasienie swojego bohatera w taki sposób aby dobrnąć do 10 poziomu przed pozostałymi. Można przejść przez grę jako zwykły wojownik z piłą łańcuchową albo też zostać elfo-krasnoludo-gnomo-czarodziejo-złodziejem z ciupagą apokalipsy. Nigdy nie wiesz kim przyjdzie Ci grać ale wiedz jedno - tutaj nie ufa się nikomu!
 • Konkurs wiedzy o Warhammerze - oczywiście sztandarowy punkt konkursowy w którym uczestnicy będą mogli się podzielić swoimi wiadomościami na temat świata warhammera jak i samego konu Fort. Mam nadzieję że tym razem wszyscy będą pamiętali że nie zadziera się z armatą!
 • Żer co chcesz II - nowa i bardziej urozmaicona wersja zeszłorocznego hitu żarłocznych ludzi. Każdy z uczestników będzie się ścigał z szybkości połykania, przełykania, przeżuwania i przegryzania różnych ciekawych potraw. Czy w tym roku wygra spryt czy też umiejętności pochłaniania okaże się na pewno na końcu a ja już serdecznie zapraszam.
 • Jaka to melodia? - znany teleturniej telewizyjny znajduje także swoją fortową wersję. Celem jej jest odgadywanie znanych (zazwyczaj) filmowych piosenek w jak najszybszym czasie. W tym roku przygotowuje się nowy zestaw dobrze i mniej dobrze znanych piosenek, zatem zacznijcie już przesłuchiwać soundtracki!
 • Konkurs Tolkienowski - będzie to konkurs o tym o czym mówi ten punkt - czyli bardzo oczywistej wiedzy na temat twórczości J.R.R. Tolkiena :) Tylko że ta wersja może być trochę inna od tych dotychczas znanych, ponieważ ze względu na dużą wiedzę wśród fantastów ta rozgrywka może okazać się trochę bardziej hardcorowa... ale nie przejmujcie się nie trzeba mieć na to certyfikatów z Hollywood :P

Gry i Zabawy (czyli tu gdzie możecie się wyżyć)

 • Wormsy - czyli znane komputerowe Wormsy w wersji LIVE! Ich nie mogło zabraknąć ponieważ nawet jeśli mnóstwo konów stara się korzystać z naszego twórczego pomysłu - my zawsze pokażemy wam jak to naprawdę glizdy (czyt.po polsku - dżdżownice) powinny walczyć o przetrwanie. Także i tego roku na specjalne wezwanie zjawić może się Kapitan Commando lub też nowe i bardziej wybuchowe bronie. Niech wam gleba miękką będzie!
 • Snotball - warhammerowe rozgrywki footballowe czyli walenie snotlinga po łbie! Tutaj zasady są pewne i twarde - masz broń - możesz grać! W tym roku wprowadzony zostanie nowy snotling więc można go będzie wymęczyć. Zasada jest prosta - snotling jest jeden a bramki są dwie! No mercy!
 • Chess of Might & Magic - są to szachy w wersji której niektórym może kojarzyć się z legendarną już gierką na komputer typu Commodore czy Amiga gdzie pionki żyły i same radziły sobie na szachownicy. Zapraszam wszystkich miłośników logicznych rozgrywek do wypróbowania swoich możliwości na szachownicy. Każdy z Was może wcielić się w Króla, pionka lub maga bo te szachy mają trochę więcej możliwości!
 • Pokemon - gra w której każdy z was może się wcielić w trenera bądź samego pokemona który korzystając ze swych mocy powinien zniszczyć drugą drużynę. Emocjonująca rozgrywka pomiędzy teamami na szczęście bez pockeballi :P Zbierz drużynę i pokonaj innych! Ciekawe czy już wszystkie masz?
 • Capture the Chicken - kolejny fortowy pomysł na wyszalenie się. Gra będzie polegała na zasadzie gry Capture the Flag tylko jak wskazują zasady zdobyć i donieść do swojego teamu będzie trzeba... kurę! W grze korzystamy z broni białej (bezpiecznej) a nie strzeleckiej więc przygotujcie swoje teamy i ruszajcie po... kurę!
 • Propozycja graczy - dla każdego niewyżytego przeprowadzimy jeszcze specjalny blok na którym będziemy mogli powtórzyć którąś z gier lub zabaw.

Larpowo (czyli to co tygryski lubią najbardziej :P )

 • Septem - Nowatorska odsłona fortowego wstępu larpowego. Jest to larp którego celem jest pokazania wszystkim graczom na czym powinno polegać odgrywanie postaci i gra drużynowa. Jest to larp przeznaczony dla nowych graczy jak i tych wprawionych w bojach. Każdy może spróbować szczęścia w larpie o którego sensie dowiecie się dopiero w czasie gry... buhuahha!
 • Monty Python and revange of the Kapitan Bomba and Zawisza Nigger! - larp którego nie spodziewa się nawet hiszpańska Inkwizycja czyli larp na którym spotykają się specyficzne postacie w specyficznych odsłonach. Larp jest ograniczony ilościowo zatem dla miłośników postaci tytułowych proponuję dobrze się poinstruować bo jak nie to... J#% Z DZIDY!
 • Kaj je moji koło!? - larp o którym nic nikt nie wie więc niech tak lepiej zostanie...
 • Kontener - bardzo specyficzny larp na który zapraszamy wszystkich którzy lubią trochę pokombinować i przechytrzyć przeciwnika. Jest to nocny larp w którym bardzo istotny jest właśnie ten element klimatu a resztę już na larpie...
 • GG (czyli Gra Główna aka Grejt Gejm) - to na co wszyscy czekają czyli perypetie przemęczonej miejscowości Reinsfeld, która tym razem dostała się pod rządy bretońskiego Baroneta. To co i jak i gdzie i czemu... i tak dalej, dowiecie się z listów fabularnych oraz samej rozpiski na stronie. Zatem zabierać się za opis postaci i do dzieła bo szykuje się niezła... sielanka! :P

CIĄGLE TEŻ CZEKAMY NA WASZE PUNKTY PROGRAMU! KAŻDY CHĘTNY MOŻE DO NAS NAPISAĆ!

OrganizatorzyPodyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus