Geek Expansion 2016

Czas trwania: 26 sierpnia 2016 - 28 sierpnia 2016
Miejsce: Grójecki Ośrodek Kultury, centrum Grójca, 150 m od Dworca PKS
Strona oficjalna: http://www.grofan.gokgrojec.pl
Organizator: Grójecki Ośrodek Kultury, Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN i Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki

Geek Expansion jest pierwszym stricte grójeckim konwentem gier i fantastyki, który odbędzie się w centrum sadowniczym Europy.

Dzięki współpracy Grójeckiego Klubu GROFAN (działającego przy Grójeckim Ośrodku Kultury) oraz pochodzącego z Warki Klubu WARG przygotowaliśmy pod koniec wakacji trzydniową imprezę obfitującą w turnieje gier planszowych, gier figurkowych, karcianych, towarzyskich oraz gier wideo na PC i konsole NES.

Cechą wyróżniającą nasz konwent jest działające w tym samym budynku nowoczesne kino, gdzie organizujemy seanse 2D HD i 3D oraz nocne maratony filmowe. Impreza odbędzie się na terenie Grójeckiego Ośrodka Kultury w dniach 26 - 28 sierpnia (piątek - niedziela) 2016 roku.

W programie:

 1. Pokaz walki w wykonaniu grupy karate Marceli Team - Mazowieckie Stowarzyszenie Karate
 2. Archery Tag w parku miejskim przy GOK
 3. Blok gier planszowych i karcianych
  a) 26 sierpnia, turniej Magic the Gathering
  b) 27 sierpnia, eliminacje do ogólnopolskiego turnieju "Królestwo w budowie"
  c) 28 sierpnia, eliminacje do ogólnopolskiego turnieju "Carcassonne"
 4. Blok gier wideo 
 5. Blok prelekcyjny (gościem imprezy będzie Simon Zack)
 6. Blok gier bitewnych: Battle Tech, Napoleon: Bogowie Wojny, Warhammer 40.000, Władca Pierścieni, Age of Sigmar
 7. Konkurs plastyczny "Maska Superbohatera" (trwa do 22 czerwca 2016 r.!)
 8. Blok RPG: Dzikie Pola, Zew Cthulhu
 9. Blok filmowy: Epoka Lodowcowa 5, Kung Fury, Kapitan Ameryka - Wojna Bohaterów, Suicide Squad, Deadpool, Warcraft
  a) filmowy GeekoQuiz
 10. Knajpa konwentowa: dzięki uprzejmości Pizzerii Biesiadowo prelekcję "Ponerdujmy o filmach" przeniesiemy do ich lokalu. Do tego zniżki dla uczestników konwentu przy zamówieniach pizzy!

Konwent dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie W A R K A.

Podczas imprezy w dniach 26 i 27 sierpnia przy GOK odbędzie się zbiórka krwi, którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu oraz Fundacja Ronalda McDonalda.

Fascynujące opowieści o fantastyce w kinie i nie tylko...

Na konwencie gier i fantastyki nie może zabraknąć najważniejszego - arcyciekawych prelekcji z niesamowitymi gośćmi! Geek Expansion odwiedzi znany i lubiany w fandomie Szymon Żakiewicz aka Simon Zack, pisarz, miłośnik fantastyki w każdej postaci, weteran RPGów i planszówek. Stały bywalec konwentów, profesjonalny prelegent i panelista. Fan Internetu, nowych technologii i social media. Współpracownik i współtwórca wielu fandomowych inicjatyw. Miłośnik kina, książek, filmów złotej ery Hollywood i Errola Flynna. Poprowadzi na konwencie kilka własnych prelekcji:

 1. O "STARYCH FILMACH" - KLASYKA KINA FANTASY I SF XX WIEKU
  Obecnie w kinach dominują filmy o superbohaterach i wszelkie przeróbki / kalki dobrze znanych tytułów. Wiek dwudziesty pełen jest prawdziwych perełek kina Fantasy i SF, które każdy szanujący się geek i fantasta znać (kochać) powinien. Simon zabierze was w multimedialną, pełną sentymentu i nostalgii podróż w krainę filmowej magii.
 2. TOP 20 FILMOWYCH POTWORÓW
  Powspominajmy słynne horrory, których potworni bohaterowie na zawsze pozostali w mrocznych zakamarkach naszej pamięci. Pełna multimediów prelekcja z moją bardzo subiektywną i z pewnością nie kompletna listą. Koniecznie zawitajcie i pomóżcie ją uzupełnić o waszych faworytów!
 3. FANTASY - 150 LAT MAGII I MIECZA
  Sławni pisarze, legendarni bohaterowie, niezapomniane światy. Wszystko co potrzeba, by rozpalić ciekawość i fascynację tym wspaniałym gatunkiem.
 4. ABC  MITOLOGII CTHULHU I POSTACI H. P. LOVECRAFTA
  Cthulhu i Wielcy Przedwieczni. Dajcie porwać się w stworzoną przez Lovecrafta mitologię! Simon przedstawi Wam ważniejszych mieszkańców jego uniwersum, powie też kilka słów na temat samego pisarza. No i w końcu dowiecie się co znaczy Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn! Miłośników prozy Lovecrafta zapraszamy także do udziału w sesji RPG Call of Cthulhu oraz do zabawy przy grze planszowej Eldritch Horror i Arkham Horror.blog comments powered by Disqus