I Warszawski Turniej Gier Strategicznych Grenadier

logo
Data: 8 kwietnia 2006
Miejsce: Warszawa, w budynku Domu Kultury Śródmieście przy ulicy Smolnej 9 (wejście od Al. Jerozolimskich 2).
Strona oficjalna: http://www.grenadier.wargamer.pl
Organizator: Tomasz Kowalczyk i Konrad Kietliński - Pracownia Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych "STRATEG".

Jednym z głównych celów konwentu jest umożliwienie wargamerom z różnych stron Polski osobistego spotkania się, wymiany opinii tak aby zamiast internetowego pseudonimu z forum internetowego poznać realnego człowieka. Pomysł imprezy zaczerpnęliśmy z podobnych zjazdów organizowanych w innych krajach w których wargaming jako hobby jest znacznie bardziej popularny niż w Polsce.

Ponadto impreza ma dać wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w tym hobby możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas kilku organizowanych turniejów.

Niemniej jednak założeniem jest, iż konwent GRENADIER organizowany jest przede wszystkim dla osób, które do tej pory nie miały kontaktu z grami historycznymi, a interesują się szeroko pojętą historią lub militariami. Właśnie dla tych z Was, którzy odwiedzą imprezę chcąc poznać ten rodzaj gier organizujemy pokazy wielu systemów opierających się na różnych okresach historii, tak więc każdy znajdzie wśród nich coś w sam raz dla siebie.

Jednocześnie cały czas odbywać się będą pokazy gier planszowych również opartych na zdarzeniach historycznych.

Wstęp na Grenadiera jest całkowicie bezpłatny! Podobnie udział w dowolnym punkcie programu imprezy nie kosztuje ani złotówki.
blog comments powered by Disqus