Hardkon 2010

logo
Czas trwania: 31 lipca 2010 - 8 sierpnia 2010
Miejsce: Gliśno koło Bytowa (woj. Pomorskie) na terenie kwatery agroturystycznej „Przystanek Alaska”. Miejsce położone przy lesie, nad jeziorem, na uboczu, idealnie.
Strona oficjalna: http://www.hardkon.pl

HARDKON - back to the future.

Trzecia odsłona.

Los zaprosił bogów na befor'a przed końcem świata (2012 podobno, dla niezorientowanych), rzucili kośćmi i w cokolwiek grali, Hardkonem miotnęło przez czas i gdzieś zgubił nam się rok. Ani się nie obejrzeliśmy, poważnie. Całe szczęście, że chociaż statystyki na przestrzeń mieliśmy niezłe i lokalizacja ta sama - ponownie widzimy się w Gliśnie, na Przystanku Alaska. Gdyby ktoś nie umiał korzystać z internetowych map: należy najpierw odszukać północną Polskę, potem Kaszuby, w ich sercu miasto Bytów. Stamtąd już coraz głębiej w las, mijamy Ciemno a potem... już tylko Hardkon...

No dobrze. Co nowego? O to chcecie zapytać? Opowiemy - co zostaje po staremu też.

Po pierwsze - Będzie więcej gier. Przede wszystkim goszczący w 2008 roku członkowie Stowarzyszenia WIELOSFER z Wrocławia przywiozą swoje gry - głównie LARPy. Wszystko wskazuje na to, że zajmą przynajmniej jeden dzień.  Staramy się też ściągnąć twórców z innych miast Polski - chcielibyśmy aby w tym roku Hardkon nabrał nieco festiwalowej formuły. Żeby stał się imprezą, gdzie zaprezentowane zostaną przede wszystkim bardzo różne gry, napisane przez ludzi wywodzących się z zupełnie innych środowisk...

...co nie oznacza, że zabraknie typowych północnych rozrywek

 puckonowo-hardkonowych, wiążących się z bieganiem nocą po lesie i taplaniem w błocie. CTF'y, Alien... Kto był, wie o czym mowa, kto nie - niech koniecznie spakuje ciuchy do pobrudzenia i ewentualnego podarcia. Przydadzą się.

Do tego wszystkiego na pewno powrócą znane z pierwszego Hardkonu warsztaty. Tym razem nie tylko wokalne, ale i aktorskie - przygotowywane przez aktorów Teatru Miejskiego w Gdyni. No i prawdziwa szkoła fechtunku - w końcu Gra Główna opiera się na bezpiecznej broni, prawda?
No i na deser, pewnie ktoś zaprzyjaźniony w jakiś wieczór zagra nam też na harfie...

Gra Główna - świat to ponownie Monastyr, ale tym razem areną zmagań będzie nie Tylos, lecz Kara. ThinkTank zmieniony tylko trochę, więc jeśli ktoś lubi sobie u nas pograć, znów będzie miał okazję.

Cóż więcej. Zaglądajcie na stronę, czytajcie niusy, pytajcie, zgłaszajcie pomysły. Wróciliśmy - Hardkon is back. To the future.

Organizatorzy

 

Impreza tylko i wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat!
blog comments powered by Disqus