Imladris XII

patronat gildii logo
Czas trwania: 22 listopada 2013 - 24 listopada 2013
Miejsce: Szkoła Podstawowa numer 37 Osiedle Stalowe 18 Kraków
Strona oficjalna: http://imladris.org.pl/
Krótki opis dojazdu: Dojazd z dworca: Tramwaj numer 4 (wsiadamy na przystanku Dworzec Główny, a wysiadamy na przystanku Struga). Jeśli przybywacie z innego miejsca, najlepsze połączenie komunikacją publiczną możecie wyszukać poprzez serwis jakdojade.pl.
Organizator: Za organizację odpowiada Fundacja „Historia Vita” założona przez Smoki Fandomu Krakowskiego, a więc zamieszani są w nią m.in. Paweł "Hassan" Ścibiorek, Michał "Puszon" Stachyra czy też Tomasz Z. "Majkosz" Majkowski (odpowiedzialny za program).

Imladris jest konwentem, czyli innymi słowy zlotem miłośników fantastyki, ludzi, którzy spotykają się, by we własnym gronie przez kilka dni i nocy grać w gry planszowe i fabularne, słuchać co pisarze mają do powiedzenia o swoich najnowszych książkach, czy pokłócić się, czy kulą ognistą można zabić smoka. 

Organizatorzy przygotowują dla uczestników mnóstwo atrakcji - potężny gamesroom, gdzie będzie można grać w gry planszowe, sesje gier fabularnych, LARPy, konkursy z nagrodami, turnieje oraz mnóstwo prelekcji. Przede wszystkim Imladris, to okazja do spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz do nawiązania nowych znajomości i zobaczenia ponownie znanych już twarzy.

Jak widać, to już XII edycja imprezy. Część z uczestników może już nazwy "Imladris" nie kojarzyć, bo organizatorzy mieli pięć lat przerwy, ale zebrali się starą ekipą fandomowych dinozaurów, które odpowiedzialne były za Krakony i Imladrisy jeszcze w zamierzchłych czasach lat 90-tych i początku dwutysięcznych i robią konwent, jakich już nie robią! Bedzie warto przyjechać. Chociaż biorąc pod uwage upływ czasu, w tej edycji przykonwentowej stajni dla diplodoków nie przewidują
blog comments powered by Disqus