Inne Sfery 2011

patronat gildii logo
Czas trwania: 23 września 2011 - 25 września 2011
Miejsce: Ośrodek Działań Twórczych Światowid, Wrocław
Strona oficjalna: http://is.wielosfer.pl
Organizator: Wielosfer

Pod koniec września (23-25 września 2011) - tradycyjnie już - rusza czwarta edycja Innych Sfer, trzydniowej imprezy o tematyce kulturalno-fantastycznej. W poprzednich latach festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem - w roku 2010 skupił prawie sześciuset uczestników, a teraz spodziewamy się jeszcze większego odzewu.

Pragniemy, aby program festiwalu był dla uczestników jeszcze bardziej atrakcyjny niż dotychczas. W związku z tym planujemy rozszerzyć go o nowe elementy i udoskonalić zeszłoroczne. Jak co roku zawiera on szeroki wachlarz gier fabularnych (również terenowych), prelekcji oraz spotkań z wydawcami. Blok artystyczny związany będzie głównie z literaturą i teatrem, występami różnorodnych grup z Wrocławia i okolic oraz spotkaniami z autorami - również zagranicznymi. W planach mamy blok komiksowy oraz duży panel poświęcony grom planszowym i komputerowym. Oprócz tego w programie znajdzie się część naukowo-eksperymentalna, a także liczne wystawy, pokazy oraz koncerty. Tegoroczną nowością jest blok anglojęzyczny, który - mamy nadzieję - stanie się stałym elementem festiwalu.

Co ważne, wszystkie wymienione bloki zawierają część warsztatową, podczas których uczestnicy będą mogli nauczyć się m.in. lepszego tworzenia scenariuszy czy odgrywania postaci, profesjonalnego pisania, podstaw tańca czy sztuk walki - a wszystko to pod okiem kompetentnych prowadzących.

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus