Japan Fest 2011

patronat gildii logo
Czas trwania: 14 października 2011 - 15 października 2011
Miejsce: Szczecin, Pałac Młodzieży, al. Piastów 7.
Strona oficjalna: http://www.japanfest.pl

Japan Fest to cykl imprez związanych z kulturą azjatycką, a przede wszystkim kulturą japońską. Sednem festiwalu są otwarte dla wszystkich warsztaty oraz treningi wschodnich sztuk walki, a także pokazy, prezentacje oraz spotkania z ludźmi kultury.

Projekt głównie jest skierowany do młodzieży i studentów  oraz do wszystkich, którzy interesują się kulturą Wschodu - wielbicieli japońskiego komiksu, kina, jak i ćwiczących dalekowschodnie sztuki walki.

Celem festiwalu jest stworzenie szerokiego, otwartego forum wymiany poglądów i myśli podejmujących tematy związane z szeroko pojętą kulturą azjatycką. Podczas JAPAN FEST główny nacisk jest kładziony na spotkania ze znawcami różnych dziedzin kultury, sztuki i tradycji azjatyckiej. Każdy uczestnik festiwalu ma możliwość nie tylko "biernie" uczestniczyć w imprezie, ale również dzielnie współtworzyć festiwal - brać udział w warsztatach, otwartych treningach wschodznich sztuk walki i konkursach zorganizowanych w ramach festiwalu. Jednym z głównych zadań festiwalu jest promowanie interaktywnych form przekazania wiedzy.
blog comments powered by Disqus