Kapitularz 2013

patronat gildii logo
Czas trwania: 20 września 2013 - 22 września 2013
Miejsce: XXXII Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi, przy ul. Czajkowskiego 14.
Strona oficjalna: http://www.kapitularz.pl
Organizator: Stowarzyszenie Łódzki Klub Miłośników Fantastyki "Kapituła"

Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2013” jest organizowany przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Miłośników Fantastyki „Kapituła” i wolontariuszy z nim współpracujących w dniach 20-22 września. Będzie to impreza gromadząca fanów literatury, komiksu, gier i filmów o tematyce szeroko rozumianej fantastyki.

Pierwszy, po długiej przerwie, „Kapitularz” odbył się w 2012 roku w Łodzi. Zeszłoroczna edycja Festiwalu zgromadziła ponad 600 osób, i zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród uczestników jak i w prasie branżowej (m.in. na polter.pl, HaloŁódź oraz blogach).

„Kapitularz” jest festiwalem w konwencji horroru oraz urban fantasy. Panująca atmosfera będzie inspirowana zarówno klasyką gatunku (Mity Cthulhu, Dracula, Frankenstein) jak i nowszymi pozycjami, jednak bez wszechobecnego pulpu. Podczas obecnej edycji większy nacisk niż w trakcie poprzedniej będzie kładziony na sesje rpg.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom darmowe miejsca noclegowe oraz dostęp do natrysków. Na terenie Festiwalu stale obecna będzie pomoc medyczna i ochrona, oraz zawsze pomocne Igory (gżdacze). „Kapitularz” ma własną walutę konwentową (kapiejki).

Na tegoroczny Festiwal organizatorzy przygotowują ponad 400 godzin programu, w tym prelekcje, sesje rpg, larpy, warsztaty, spotkania autorskie, panele, pokazy oraz konkursy. Będzie też można pograć w gry planszowe, konsolowe, rozegrać turniej bitewniaków, czy po prostu spotkać się z innymi fantastami.
blog comments powered by Disqus