KoneCON 2013

Czas trwania: 24 sierpnia 2013 - 25 sierpnia 2013
Miejsce: Szczecin, ZS nr 11 im. Bolesława Czwójdzińskiego, ul. Piaseczna 40
Strona oficjalna: http://konecon.org/
Organizator: Umi no Koe

Tym razem wprowadzimy was w klimaty współczesnego Tokio:
W ostatnim czasie los nie był dla mieszkańców stolicy zbyt łaskawy: wybuch góry Fuji, trzęsienie ziemi, tsunami... Liczne katastrofy doprowadziły miasto na skraj rozpaczy. Stolica została niemal doszczętnie zniszczona i wyludniona. Z tego względu władze miasta postanowiły zrealizować projekt odbudowy Tokyo.
W tym roku postaramy się razem stworzyć stolicę Japonii na nowo. Oprócz odbudowy poszczególnych dzielnic pragniemy także wskrzesić japońską kulturę poprzez organizację festiwalu i innych wydarzeń związanych z tradycją Kraju Kwitnącej Wiśni.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tworzeniu konwencji i przebraniu się za nowych mieszkańców miasta! Szczególnie zachęcamy do przyodziania się w stroje charakterystyczne dla różnych subkultur rodem z Harajuku, takich jak gothic lolita, decora czy visual kei. Potrzebni będą również przedstawiciele zwyczajnych członków tokijskiej populacji, tj. funkcjonariusze publiczni, piekarze, sprzedawcy, turyści... Liczymy na Waszą pomysłowość.
W trakcie konwentu czekają Was m.in. takie atrakcje jak: parada subkultur, budowa Tokyo Tower, otwarcie muzeum sztuki japońskiej i wiele innych.
Odbudujmy razem Tokio!

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus