Kreskon 2012

logo
Czas trwania: 10 sierpnia 2012 - 12 sierpnia 2012
Miejsce: Tomaszów Lubelski
Strona oficjalna: http://www.kreskon2012.dl.pl
Organizator: Tomaszowski Klub Fantastyki "Szept Wschodu"

Kreskon p raz siódmy odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim, tym razem w dniach 10-12 sierpnia. Siódemka jest to liczba wieloznaczna symbolicznie, ale powszechnie uważana za przynoszącą szczęście.

Organizatorzy w planie mają 5 bloków programowych: Fantasy (który wygrał jako motyw przewodni w ubiegłorocznej ankiecie przeprowadzonej wśród uczestników), Fantastyczno-naukowy, Mangi i Anime, Konkursowy, Pokazów oraz mnóstwo innych atrakcji. Trwają starania by po raz pierwszy na konwencie na lubelszczyźnie odbyła się wystawa komiksów wraz z rysem historycznym i być może gościem specjalnym.

Przygotowywane są atrakcyjne stoiska: Drobiny Czasu - zegarki stylizowane na XVII/XVIII-wieczne ozdoby, Hinamatsuri - z szeroką ofertą dotyczącą atrakcji związanych z kulturą japońską, Spellcrowe - twórcy gry bitewnej Umbra Turris. Przy współpracy z miejscową Biblioteką i księgarniami przygotowywany jest projekt kiermaszu książek nowych i używanych. Dodatkowo organizatorzy planują szereg warsztatów, np. rzeźbiarskie prowadzone przez przedstawicieli firmy Spellcrowe oraz warsztaty garncarskie.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych konkursach oraz pograć w przeróżne gry w Games Roomie.

Prawdopodobnie konwent odwiedzi ponownie jeden z najlepszych polskich autorów horroru - Stefan Darda, który jest jednocześnie Honorowym Członkiem Klubu.

Wśród atrakcji znajdą się również turniej bitewny Warhammera 40.000, turnieje gier planszowych Jungle Speed oraz Carcassonne i wiele sesji RPG i LARP-ów (w tym LARP przewodni, który stanowić ma kręgosłup całej imprezy).

Obecnym od trzech lat elementem Kreskonu jest konkurs strojów.

Spore grono uczestników imprezy stanowią też miłośnicy historii i kultury japońskiej. Nie wspominając już o graczach komputerowych, bo 99% uczestników konwentu zetknęło się z tą formą rozrywki. Taka różnorodność wśród konwentowiczów musi skończyć się dobrą zabawą. Po ostatniej edycji dyrekcja szkoły była pod wrażeniem jakości organizacji i przebiegu konwentu bez żadnych problemów toteż już teraz organizatorzy mają zapewnione na 100% lokum na tegoroczną edycję.

A to dopiero początek...
blog comments powered by Disqus