Magnificon Expo XI

logo
Czas trwania: 18 maja 2013 - 19 maja 2013
Miejsce: Kraków, Hala TS Wisła, ul. Reymonta 22
Strona oficjalna: http://www.magnificon.miohi.pl/

Magnificon jest imprezą cykliczną, odbywającą się już od ponad dekady w Krakowie, poświęconą kulturze i popkulturze Japonii. Główną tematyką Festiwalu jest azjatycki komiks, animacja i gry, jednak przez lata rozbudowując program, dodaliśmy szereg atrakcji związanych z muzyką japońską i koreańską, kulturą i tradycjami krajów wschodu, a także grami komputerowymi i planszowymi z całego globu. Pojawiają się również panele i konkursy poświęcone fanom powyższych zagadnień i ich społecznościom, warsztaty artystyczne i kulinarne, a także punkty programu niezwiązane z Azją, typu LARPy czy RPG.

Nasz konwent jest od lat największą tego typu imprezą w Polsce, posiada zarówno najbogatszy program (w zeszłym roku ponad 500 godzin atrakcji przez 2 dni!) jak i skupia najwięcej fanów z całego kraju. Oczywiście należy również wspomnieć, że na 'Magni' odbywają się prestiżowe eliminacje do zagranicznego konkursu EuroCosplay, z finałami w Londynie, a także największy krajowy konkurs Cosplay, w którym co roku bierze udział ponad setka przebierańców. Z powodu tak dużego zainteresowania podzielony on został na kilka kategorii, od Debiutantów aż po Profesjonalistów.

W tym roku oczywiście pracujemy nad tym aby stworzyć jeszcze większą i bardziej atrakcyjną imprezę. Spodziewajcie się więc mnóstwa fantastycznych paneli i konkursów, ciekawych warsztatów i wystrzałowych gier i zabaw. Szykujemy również wiele niespodzianek, w tym występy polskich i japońskich gości, a także największe w kraju targi poświęcone kulturze i popkulturze Kraju Kwitnącej Wiśni, na których jednak nie zabraknie stoisk oferujących gry komputerowe, konsolowe oraz planszowe, muzykę, fantastykę oraz ręcznie robioną biżuterię w klimatach Azji, steampunka czy fantasy.

Po raz drugi, Magnificon odbędzie się na Halach Wisły, które obecnie są jednymi z największych i najbardziej reprezentatywnych budynków targowo-koncertowych w Krakowie. Na część atrakcji przeznaczony zostanie teren zielony wokół Hal, boiska oraz okoliczna szkoła, w której znajdą się SleepRoomy (zbiorowe sale noclegowe). Dodatkowo ta część miasta posiada doskonałą bazę noclegową oraz gastronomiczną, a także znajduje się blisko centrum aglomeracji i jest świetnie skomunikowana z dworcami. Wszelkie najważniejsze wydarzenia Magnificonu eXpo odbędą się na hali widowiskowej, wyposażonej w profesjonalną scenę i multimedia, które uatrakcyjnią występy oraz konkursy!

Zapraszamy zarówno stałych konwentowych bywalców, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kulturą i popkulturą Kraju Wschodzącego Słońca. Podczas tych dwóch dni, każdy na pewno będzie mógł znaleźć coś dla siebie, poznać fantastycznych ludzi i po prostu dobrze się bawić. Nie zapomnijcie również polubić nas na naszej Facebookowej tablicy, gdyż tam pojawiać się będą najświeższe informacje o Festiwalu, kliknąć swoją obecność na wydarzeniu 'Magni' i koniecznie zaprosić na nie znajomych.
blog comments powered by Disqus