Mantikora 2011

logo
Czas trwania: 21 października 2011 - 23 października 2011
Miejsce: Lubartów, Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza (ul. Lubelska 68)
Strona oficjalna: http://www.mantikora.oz.pl
Organizator: Klub Fantastyki "Zielony Smok", Lubartowski Ośrodek Kultury i Burmistrz Miasta Lubartów

 

Klub Fantastyki "Zielony Smok" wraz z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury i Burmistrzem Miasta Lubartów organizuje, po raz siódmy Ogólnopolski Konwent Fantastyki "Mantikora".

Co roku trzydniowy konwent odwiedza prawie 400 osób z całej Polski (rekordem był rok 2008, kiedy liczba uczestników sięgnęła prawie 500 osób). Od kilku lat projekt przybiera określoną tematykę przewodnią, która w sposób klimatyczny (wystrój, przebrania, eventy, zaproszeni goście) jest podkreślana w trakcie konwentu i kampanii reklamowej. Poprzednimi tematami były: "postapokalipsa", "gangsterska" i "space opera" . W tym roku główną konwencją został pomysł "płaszcza i szpady".

Od ponad siedmiu lat propagujemy zabawę poprzez naukę oraz stawiamy na integracje młodzieży z całej Polski ze środowiskiem twórców i wydawnictw, które licznie odwiedzają Lubartów przez trzy dni. "Mantikora" zdobyła już wiele serc i cieszy się wielką popularnością wśród fanów. Co planujemy na konwencie? Wszystkie punkty programu cieszą się wielką popularnością, oczywiście są one dobierane tak aby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Staramy się, by Konwent był dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. W przeciągu kilku lat nauczyliśmy się, cenić zasadę "jakości ponad ilością" dotyczącą punktów programu. Ważnym elementem tegorocznego projektu jest "Jubileusz 10-lecia Klubu Fantastyki Zielony Smok", który będzie uroczyście świętowany na konwencie.

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus