Maskon 2013

logo
Czas trwania: 29 listopada 2013 - 1 grudnia 2013
Miejsce: Bydgoszcz Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 ul. St. Leszczyńskiego 42
Strona oficjalna: http://maskon.pl/news.php
Organizator: Bydgoski Klub Fantastyki Maskon

Głównym celem imprezy jest promocja literatury, która nosi znamiona awangardy, a z różnych powodów została zapomniana lub jest po prostu w naszym kraju nieznana (twórczość takich postaci jak m.in. James Graham Ballard, Jerzy Żuławski, Kurt Vonnegut, Adam Wiśniewski-Snerg, Ayn Rand, Andrzej Krzepkowski, Harlan Ellisson)

Organizatorzy za priorytet uznali także promocję debiutantów, dla których zorganizowane zostaną warsztaty – poprowadzi je bydgoski pisarz science-fiction Marek Żelkowski.

Organizatorzy nie rezygnują jednak z dobrej zabawy jaką dają różnego rodzaju gry – na nie również zostało przewidziane miejsce! Turniej Warmachine & Hordes, szereg larpów i oczywiście gry planszowe, karciane i towarzyskie. W tym bloku tematycznym wspierać ich będzie Centrum Gier Pegaz.

Natomiast godziny nocne przeznaczone są głównie dla kinomaniaków. Spodziewajcie się perełek kina ambitnego! Filmy wybiera bowiem etatowy recenzent miesięcznika Nieznany Świat – Przemysław Nowakowski (każdy film poprzedzony będzie prelekcją).

Maskon 2013 odbędzie się w przestrzeni kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Bydgoszczy. Koszt akredytacji, jak na dzisiejsze czasy, będzie niewielki, bo wyniesie 20 zł, a każda osoba, która zorganizuje jakiś punkt programu lub udzieli nam wsparcia technicznego, wejście na imprezę będzie miała za darmo.

Namawiamy również wszystkie osoby, których pasja jest niekonwencjonalna, by się nią podzielili i razem z nami tworzyli to niezwykłe wydarzenie jakim będzie Maskon 2013! Zgłoszenia można wysyłać na adres maskon2@wp.pl lub telefonicznie pod numerem 793096359.

W 2007 roku zorganizowaliśmy w Bydgoszczy konwent SFera, przez który przewinęło się ponad 300 osób. Po sześciu latach, nauczeni na popełnionych wówczas błędach, bogatsi o nowe doświadczenia, pragniemy zorganizować imprezę, która pozytywnie zaskoczy wszystkich konwentowiczów.
blog comments powered by Disqus