Midoricon II: Królestwo Żywca

Czas trwania: 2 sierpnia 2013 - 4 sierpnia 2013
Strona oficjalna: http://www.facebook.com/events/610086009008434/

Ogólnopolski Zlot Fanów Kultur Alternatywch Midoricon jest drugą imprezą z tego cyklu w górskim regionie. Pierwsza edycja odbywająca się w dniach 6 do 8 sierpnia 2011 roku w Wieprzu uzyskała wspaniałe recenzje wśród uczestników. Midoricon jest zjazdem miłośników kultury japońskiej w szeroko rozumianym aspekcie, fanów fantastyki, książek oraz filmów. Chcemy, aby nasz Żywiecki region po raz kolejny otworzył ramiona dla fascynatów kultury Dalekiego Wschodu i nie tylko. Pragniemy także umożliwić uczestnikom imprezy poznanie historii miasta w przystępny i łatwy sposób.
Tematyką przewodnią tegorocznej edycji jest Żywiec w najwcześniejszych latach swojego istnienia. Poprzez stworzenie po części fikcyjnej fabuły gry terenowej, naszym celem jest przemycenie wątków i postaci historycznych ważnych dla tych terenów. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Grupa Inicjatyw Twórczych” planujemy wykreować tradycyjną średniowieczną wioskę, by przybliżyć ówczesne realia i panujące wtedy zwyczaje.
W planie imprezy zostały przewidziane różnorodne bloki tematyczne:
Blok Kultury Dalekiego Wschodu – w którym przedstawiona zostanie historia, kultura oraz tradycja krajów Orientu.
Blok Fantastyczny – odnoszący się do literatury, filmu oraz gier fabularnych związanych ze światem fantasy oraz science-fiction.
Blok historyczny - poświęcony czasom średniowiecznym i historii Żywca. W ramach bloku będą się także odbywały atrakcje w wiosce średniowiecznej.
Blok autorski – to przede wszystkim spotkania z pisarzami oraz prelekcje związane z szerzeniem czytelnictwa.
Blok Artystyczny – pozwalający na rozwinięcie kreatywności oraz swoich zdolności manualnych.
Blok LARP-owy - raj dla osób lubujących się w grach terenowych.
Ci którzy zaszczycili nas swoją obecnością na pierwszej edycji powinni wiedzieć, że nasza ekipa potrafi zawsze mieć coś w zanadrzu i zaskakiwać Was atrakcjami-niespodziankami.
Miejscówka jest właśnie zapinana na ostatni guzik, strona już się dla Was robi!
Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się pozytywnie Was zaskoczyć!

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus