NawiKon 2007

logo
Czas trwania: 30 listopada 2007 - 2 grudnia 2007
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Bohaterów 1 w Rzeszowie.
Strona oficjalna: http://www.nawikon.rzeszowskie.info

Akredytacja: 15 zł
-----------------------

Planujemy stworzenie 3 bloków prelekcyjnych ( 20 godzin prelekcyjnych każdy) z czego jeden będzie w pełni związany z tematyką konwentu, czyli z Wojną. Poza tym nie obejdziemy się bez bloku konkursowego, bloku gier karcianych, bitewnych, 4 LARP-ów i oczywiście licznych pokazów. W naszej ofercie programowej będziecie mogli znaleźć również bogaty w gry planszowe games-room.

 • Games Room
  Drakkon, Carcassonne, Carcassonne: Zbieracze I Łowcy, El Grande, Magiczny Miecz, Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych, Dungeoneer: Smoki Zapomnianych Pustkowi, War Of The Ring, Shadows Over Camelot, Warrior Knights + Crown Of Glory, Age Of Mythology, Cluedo, Kraghmotha, Dune, Twister, Abalone, Jungle Speed, Wiochmen, Atomuuuwki, Saloon, Orki, Mag Blast, Inwigilacja, Zostań Prezydentem
 • LARP Okopowy
  "No Man's Land - Larp Okopany" ve. "Bingo o Zmroku*" w realiach I Wojny Światowej
  Front. Mróz, aż trzeszczy. My i Oni w okopach z karabinem w ręku, nieruchomi na przeciw siebie. Parszywa żołdacka dola, złośliwość oficerów, odmrożenia i obrażenia w służbie kapryśnej panny Wojenki łączą tu wszystkich bez wyjątku. Dzielą tylko przeciwstawne rozkazy i kilkadziesiąt jardów zrytego pociskami ugoru. Akurat tyle ile trzeba, by rozpocząć kolejny szturm.
  Ktoś w tym roku wróci do domu na święta. My, Oni... albo i nikt.
  *Popularna nazwa makabrycznej praktyki rozprawiania sięz dezerterami i defetystami w statycznych, okopowych realiach walki podczas I Wojny Światowej.
 • Pokazy
  -Pokaz grupy tanecznej "Keraan" - (nauka tańca dla chętnych)
  -Pokazowa bitwa
  -Blok tańca dawnego grupy tanecznej Drużyny Trzech Archaniołów - (nauka tańca dla chętnych)
  -Pokaz rycerski w wykonaniu Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego
  -Pokaz Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej
-----------------------

Program bloku Star Wars


PIĄTEK

18.00-19.00 Darth Vader – zrób to sam
Czy chciałbyś poczuć się jak Darth Vader, wstąpić w szeregi szturmowców Imperium, a może chciałbyś odczuć kosmos jako pilot Rebelii? Z nami poznasz techniki dzięki którym stworzysz ulubiony kostium bez wydawania majątku na gotowe części. Tajniki twórców strojów rodem z Hollywood staną przed Tobą otworem.

19.00-20.00 Stary, ale jary - Star Wars RPG druga edycja
Słów kilka na temat "starego" Star Wars RPG. Czy system się nie zestarzał i dlaczego warto w niego grać? Omówienie mechaniki, zalet i wad, a także podobieństw oraz różnic w porównaniu ze Star Wars RPG d20.

20.00-21.00 Czym Imperium robiło ziaziu
Ile kryształów wzmacniających miał superlaser Gwiazdy Śmierci? W czym tkwił sekret Silencera-7 i innych Pogromców Światów? Co za zły duch podkusił Kypa Durrona, by zniszczyć cały system Carridy? I last but not least, co do Sitha w świecie Star Wars robi kilkudziesięciokilometrowa armata? Na te i inne pytania odpowie powyższa prelekcja.

21.00-22.20 Konkurs Muzyczny "Star Wars"
Dla wszystkich wielbicieli Johna Williamsa, „Gwiezdnych Wojen” oraz dobrej zabawy. Wśród zagadek, zarówno banalnych jak i trudnych, znajdą się fragmenty muzyki i nie tylko. Przyjdź i sprawdź się.


SOBOTA

10.00-11.30 Nauka Sabacca
Poznajcie zasady rządzące tą grą na Odległych Rubieżach!

11.30-12.00 Prezentacja RAMu
Nietaktem byłoby nie przedstawić się tak zacnemu gronu i nie powiedzieć kilku słów o sobie. Korzystając więc z okazji, jednakże nie zajmując wiele czasu, opowiemy o jednym z fandomów odległych rubieży, który ośmielił się zorganizować ten oto skromny blok Star Wars, na konwencie zwanym NawiKonem. Jeżeli Was to zainteresuje to posłuchajcie o naszych sukcesach jak i porażkach oraz pośmiejcie się razem z nami wspominając te kilka lat istnienia Rzeszowskiej Akademii Mocy.

12.00-14.00 Turniej Sabacca
Wkrocz z nami do świata gwiezdnowojennego hazardu. Poznaj tajniki sabacca, gry podczas której Han Solo wygrał Sokoła Milenium. Spotkaj się z innymi szulerami z całej galaktyki i weź udział w emocjonującym turnieju. Może tym razem szczęście uśmiechnie się do ciebie.

14.00-15.00 Holokrony Zakonu Jedi
"Holokrony Zakonu Jedi", czyli niewyczerpalne źródło informacji o dawnych czasach. Pokrótce prześledzimy historię, Kodeks oraz tradycje Zakonu.

15.00-16.00 Konkurs Fragmentowy
Sprawdź jak dużo wiesz o znanych cytatach i opisach różnych miejsc z Gwiezdnych Wojen. Co powiedział Vader do Luke'a podczas ich pierwszego pojedynku? Jak została opisana Tatooine w nowelizacji Nowej nadziei? Czy potrafisz rozpoznać obcą rasę mając tylko jej opis? Konkurs Fragmentowy SW - filmy i książki - ZAPRASZAMY!!

16.00-17.30 30 lat Star Wars
„Gwiezdne Wojny” są z nami od 1977 roku. Przez te lata na stałe wpisały się we współczesną kulturę. W ciągu półtorej godziny prześledzimy ich bogatą historię oraz zobaczymy jaki wpływ wywarły na otaczający je świat.

17.30-19.30 Star Wars Va Banque! - Konkurs wiedzowy
Konkurs wiedzy o świecie Gwiezdnych Wojen, w którym samemu wybierasz kategorię i trudność pytania. Całość w stylu teleturnieju Va Banque, tylko z innym prowadzącym ;)

19.30-20.30 Azjatyckie wpływy na świat Star Wars
Wpływy azjatyckie w świecie Gwiezdnych Wojen - prelekcja przedstawiająca wpływ kultury Orientu na uniwersum Gwiezdnych Wojen (ze szczególnym uwzględnieniem Jedi i Mocy).

20.30-22.00 Zemsta Siczy, czyli zmagania MOCarzy - turniej konsolowy
Zawsze uważałeś, że Obi-Wan dał się bez sensu zabić na Gwieździe Śmierci? Hrabia Dooku był stanowczo zbyt doświadczony, żeby zginąć z ręki Anakina? A może to właśnie Wybraniec powinien był zwyciężyć na Mustafar i przejąć tytuł Imperatora? Oto twoja szansa! Zapraszamy na konsolowy turniej gwiednowojenny, gdzie w blasku mieczy świetlnych rozstrzygną się losy Galaktyki! Może to właśnie Tobie sprzyjać będzie Moc.

LARP: Spotkanie na Coruscant.
Jest rok 3891 BBY (Before Battle of Yavin ), 60 lat po zniszczeniu Malachor V w Galaktyce panuje spokój. Lecz już niedługo. Kolejnym zarzewiem konfliktu staje się Telos IV. Planeta ledwo podniosła się na nogi po zniszczeniach ostatniej wojny, kiedy spadł na nią kolejny cios. Atak ze strony floty Korporacji Czerka kosztował życie kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Teraz dyplomaci i przedstawiciele obydwu stron zbierają się na stacji „Pokój” orbitującej wokół Coruscant. Może to być ostatnia szansa, by uchronić Republikę przed kolejną, wyczerpującą wojną. Wojną, która po tragediach ostatnich lat, może okazać się zbyt ciężkim ciosem. Ale, na szczęście, nikt nie chce kolejnej wojny... Prawda?


NIEDZIELA

10.00-11.00 Film dokumentalny „Star Wars: Feel the Force"
“Feel the Force” - ciekawy dokument o Star Wars. Kilka słów poświęconych gwiezdnej sadze widzianej oczami jej twórców i nie tylko, po 30 latach jej istnienia.

11.00-12.00 Gwiezdnowojenne kalambury
Kalambury czyli o „Gwiezdnych Wojnach” na migi. Konkurs drużynowy więc potrzebny Ci będzie drugi pilot i strzelec, albo przynajmniej dwa droidy do pomocy. Hasła trudne i banalne, a nawet takie, które można pokazać i zgadnąć nie znając „Star Wars”.

12.00-13.00 Muzyczna podróż z Johnem Willimasem
Magiczny świat, a w nim magiczna muzyka. Przed wyruszeniem do domu odpocznij trochę po trudach konwentu i zrelaksuj się przy najlepszych kawałkach z gwiezdnej sagi. Muzyczna podróż w którą zabierze Was mistrz John Williams.


Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus