"Komiks Disco Party" i wystawa prac Jakuba Wiejackiego w Łodzi

7 sierpnia 2015

28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Pomysłodawcami takiego sposobu popularyzacji czytelnictwa są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Ważnym aspektem ich idei jest zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki.

Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

Zaczynamy o 12.00 - w ŁCK działać będzie czytelnia, planowane są prelekcje i warsztaty. Na finał o godz. 21:00 zapraszamy na Komiks Disco Party do klubu 6 dzielnica przy Piotrkowskiej 102. Muzykę zapewni Henryk z ŁCK, który zaserwuje w sporej ilości przeboje z lat 80' oraz trochę współczesnych dźwięków.

Wstęp wolny!

Przed "Komiks Disco Party" zapraszamy na Piotrkowską 28 do Łódzkiego Centrum Komiksu. Od południa będzie tam można się oddać publicznemu czytaniu komiksów, wziąć udział w warsztatach, czy o 18:00 ukulturalnić podczas wernisażu prac Jakuba Wiejackiego.

Zapraszamy!:: Źródło ::blog comments powered by Disqus