Warsztaty komiksowe z Tomaszem Grządzielą w Częstochowie

11 sierpnia 2015

Centrum Promocji Młodych - Muzeum Częstochowskie zaprasza do udziału w warsztatach komiksowych, które odbędą się jutro, 12 sierpnia w godz. 16:00-19:00.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z rodzajami narracji komiksowych oraz elementów pracy, jaką wykonują twórcy tego gatunku. Zajęcia składają się z prezentacji różnych odmian i stylistyk komiksowych. Każdy uczestnik zapozna się z zasadami budowy scenariusza, kadrowania oraz liternictwa. Najważniejsza będzie jednak część praktyczna, gdzie uczestnicy warsztatów będą rysować, rysować i rysować. Po zakończeniu zajęć ich prowadzący – Tomasz "Spell" Grządziela – odpowie chętnie na wszelkie pytania i pogawędzi o komiksach jako takich.

Tomasz Grządziela – jeden z najoryginalniejszych i najbardziej utalentowanych młodych polskich komiksiarzy, który swoje prace publikował m.in. w magazynach "Kolektyw" czy "Profanum". Scenarzysta i rysownik. Z zawodu grafik w branży gier video. Regularnie prowadzi warsztaty komiksowe w swoim rodzinnym Trójmieście. W październiku 2014 r. debiutował doskonale przyjętym albumem Ostatni przystanek (Kultura Gniewu).

Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia należy dostarczyć do Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30)


CD Jack za Muzeum Częstochowskie

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus