Jak dojechać do Jastrzębiej Góry?

Autor: materiały prasowe
26 listopada 2006

Samochodem:
Jadąc w kierunku Gdańska polecamy skorzystać z obwodnicy trójmiejskiej (unikając dramatycznych korków w Centrum miasta). I tak przed Pruszczem Gdańskim skręcamy w lewo (oznakowanie: Szczecin, Gdynia)
Obwodnica (ponad 30km) kończy się na krańcu Gdyni, gdzie skręcamy znowu w lewo (oznakowanie: Szczecin, Kołbaskowo). Na 9 km (po zjechaniu z obwodnicy) w miejscowości REDA skręcamy w prawo (oznakowanie: Władysławowo, Hel). Jedziemy dalej prosto. Niech Was nie zmyli za Puckiem drogowskaz z napisem "Jastrzębia Góra" - to dłuższa droga przez Strzelno. We Władysławowie na rondzie skręcamy w lewo (oznakowanie: Karwia, Jastrzębia Góra), przejeżdżamy przez miasto, mijamy Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie (będzie po prawej), miejscowości Chłapowo, Rozewie i dalej wprost do Jastrzębiej Góry. Od granic miasta szosa zwie się ul. Rozewską, na której to właśnie znajduje się ośrodek Drejk 2 (ul. Rozewska 40, po lewej stronie - przeciwnej do morza, zaraz na początku miasta).
Drobna podpowiedź: jeśli jadąc według powyższych wskazówek dojedziemy do centrum Jastrzębiej Góry (wyznaczone przez Promenadę), to znaczy, że przegapiliśmy ośrodek i musimy zawrócić. W drodze powrotnej, ośrodek będzie po prawej.

PKS:
Zalecamy dojechać do Gdyni (nie do Gdańska!) dowolnym środkiem lokomocji. W Gdyni jest wspólny dworzec PKP i PKS z dogodnymi połączeniami do Władysławowa lub Jastrzębiej Góry. Orientacyjny rozkład PKS poniżej.
Wysiadamy na przystanku JASTRZĘBIA GÓRA 1 !
Autobusy z PKP/PKS Gdynia Główna Osobowa (przez Puck, Władysławowo). Interesują WAS tylko dwie relacje: GDYNIA-JASTRZęBIA GóRA oraz GDYNIA-KARWIA.
Odjazdy: 6:50; 7:50; 9:30; 10:40 (S); 13:50; 14:40; 15:15; 15:50 (S); 16:05; 16:40
Czas jazdy 70-80 minut.
S - autobusy przez STRZELNO jadą od drugiej strony i dojeżdżają tylko do centrum Jastrzębiej (a nie do przystanku Jastrzębia Góra 1). Niezorientowanym nie polecamy [trzeba iść na piechotę około 1km].

MIKROBUSY
Startują z placu przed dworcem PKP/PKS w Gdyni. Należy znaleźć autobusik z napisem Jastrzębia Góra lub Karwia. Odjeżdżają jak zbierze się komplet. Ceny nieco mniejsze niż w PKS.

PKP
Gdynia Główna Osobowa - odjazdy: 05:38_06:58_10:00_11:57_13:45_15:12_16:35_ 19:34_22:33
Do Władysławowa jedzie się około 58 minut. Dalej, do Jastrzębiej Góry, można wziąć taksówkę lub per pedes (ok. 6 km).

Zdjęcie Drejka 2 od strony ulicy: (w grudniu będzie mniej zielono):

Mapa okolic:

Plan Jastrzębiej Góry:blog comments powered by Disqus