Nordcon 2013 - 27. Konwent Polskich Klubów Fantastyki

patronat gildii logo
Czas trwania: 5 grudnia 2013 - 8 grudnia 2013
Miejsce: OW "PRIMAVERA Conference & SPA" (dawniej "Drejk 2"), Jastrzębia Góra, ul. Rozewska 40
Strona oficjalna: http://www.nordcon.gkf.org.pl
Organizator: Gdański Klub Fantastyki

>> UWAGA. UWAGA. <<
>> POLECENIE <<

Wszystkie roboty zamieszkujące naszą i ościenne Galaktyki wzywane są na obowiązkowy Wszechświatowy Przegląd Okresowy, oznaczony kryptonimem „NORDCON 2013”. Wezwanie dotyczy wszelakich Cyborgów, Droidów, Androidów, Mechów, Transformerów oraz, rzecz jasna, Robotów: Dużych, Małych, Średnich, Humanoidalnych bądź Nie, Bojowych, Protokolarnych, Wielofunkcyjnych, a także Kuchennych, Drogowych i Na Wysokości.

Przegląd zaplanowano na dni [5 – 8]/12/2_0_1_3 Zunifikowanego Czasu Planety Ziemia. Zakłady Diagnostyczne i Warsztaty Serwisowe zlokalizowane są na Stacji PR1-M4-V3R4 znajdującej się na geostacjonarnej orbicie nad siedliskiem Organiczniaków zwanym w Zamierzchłych Czasach Jastrzębią Górą.

Podstawowym zabiegiem, który przejdzie każdy z naszych Gości, jest uzupełnienie płynów eksploatacyjnych. Ponadto zestaw zabiegów 5P4 obejmuje: dokręcenie poluzowanych części, odrdzewianie, uzupełnienia zapasu uranu, plutonu, neptunu, węgla lub innego paliwa (w tym doładowanie bateryjek), a także w miarę potrzeby wyklepanie blach (gwarantujemy doprowadzenie do stanu „nówka-sztuka-nie-śmigana-!”). Przewidywane są również usługi ślusarskie oraz kosmetyczne, takie jak polerowanie, nakładanie cynkowych i epoksydowych powłok antykorozyjnych, aplikacja żeli i żelkotów nanopoliuretanowych, i lakierowanie. Nasze roboty spawalnicze oferują spawanie zarówno metodą TIG, jak i MIG.

Oprócz zabiegów dla ciała, Gości czeka również szereg zabiegów dla ducha. Upgrade OS, najnowsze apki nawigacyjne z TomTom 4522.65 na czele, oprogramowanie balistyczne dla mechów i robotów bojowych – to tylko niektóre z oferowanych nowości.

W czasie zjazdu odbędzie się Turniej o Tytanową Śrubkę, w ramach którego m.in. eksperymentalnie sprawdzona zostanie ilość punktów bojowych robotów zrzeszonych w KS „Złomowiec” oraz FC „Mechablaster”. Wszystkich zapraszamy też na liczne panele dyskusyjne czy prelekcje, takie jak np. „Niebieski ekran śmierci – jak z nim żyć?”.

Dodatkową atrakcją Przeglądu będzie Konkurs im. Trurla i Klapaucjusza na najlepszy design, znany również pod alternatywną nazwą „konkurs strojów”. Konstrukty budowlane, które chciałyby wziąć udział w konkursie, uprasza się o wstrzemięźliwość, ponieważ ograniczona ilość miejsca może uniemożliwić złożenie designu.

>> POLECENIE >> Zachowaj ostrożność wobec robotów drobnych, precyzyjnych i o delikatnych częściach. Deptanie i przypadkowe zniszczenie takich robotów będzie surowo karane. W szczególności mechom nakazuje się patrzenie pod nogi.

>> POLECENIE >> Opiekuj się osobnikami o niższym poziomie zaawansowania i mniejszych możliwościach procesora. Zwracaj uwagę na obecność rdzy u kolegów i zgłoś takie przypadki do Komando Odrdzewiaczy.

>> POLECENIE >> Jeżeli jesteś robotem złomowym lub porządkowym, dokonaj korekty oprogramowania. W Kolonii obowiązuje zakaz cięcia na części robotów mniej zaawansowanych technicznie. Zbieranie przestarzałych robotów na śmieci niedopuszczalne.

>> POLECENIE >> Jeżeli zauważysz obecność Organiczniaka (AKA „człowieka”), natychmiast poinformuj o tym roboty policyjne. Obecność wrogich elementów na przeglądzie niepożądana. Każdy robot tępi ludzkich prześladowców.

Więcej szczegółów na Stacji PR1-M4-V3R4. Roboty, które nie stawią się na Przegląd, zostaną ukarane.

„Siedzący-Na-Mega-Tronie” Coordynatus Prime

>> PROGRAM <<

 1. Zgłoszenie uczestnictwa
  • podstawową i jedyną formą jest zgłoszenie elektroniczne
 2. Uwagi dotyczące opłat
  • warunkiem uczestnictwa jest opłacenie akredytacji, noclegów i przysłanie zgłoszenia
  • gwarantujemy noclegi i wyżywienie po obniżonych cenach, jeśli zgłoszenie i wpłata nadejdą do 20 listopada. Po tym terminie kasujemy po podwyższonych cenach
  • opłaty można wpłacać ratami
  • potwierdzenia wpłat uczestnicy otrzymują tylko mailem na podany adres
  • w przypadku rezygnacji zgłoszonej pisemnie lub e-mailem:
  • do 1 października – zwracamy wszystko
  • do 31 października – zwracamy za noclegi i wyżywienie
  • po 1 listopada – nic nie zwracamy (radzimy w tym przypadku znalezienie zastępcy)
 3. Sprawa rekomendacji: Jak sama nazwa wskazuje, Konwent Polskich Klubów Fantastyki NORDCON jest przeznaczony przede wszystkim dla fanów zrzeszonych w Klubach Fantastyki. Uczestnik niezrzeszony powinien mieć rekomendację. Rekomendacji mogą udzielać:
  • prezesi Klubów Fantastyki
  • znani (nam) działacze Fandomu Polskiego
  • pisarze SF&F&H, mający w dorobku przynajmniej jedną wydaną książkę
  • bywalcy Nordconów, czyli osoby, które zaliczyły co najmniej 5 Nordconów Osoba, która uzyskała rekomendację, może (ale nie musi) z kolei udzielić jej swojej najbliższej rodzinie, np. żonie. Jeżeli nie znasz nikogo, kto mógłby Cię zarekomendować – napisz w "Zgłoszeniu", w miejscu na korespondencję, podanie do koordynatora. Będzie rozpatrzone w szybkim terminie.

Projekt okładki informatora (autor ilustracji: Maciej Garbacz)
 
blog comments powered by Disqus