Olkon 2006

logo
Czas trwania: 2 września 2006 - 3 września 2006
Miejsce: Olsztyn, Wydział mat.-inf., UWM, ul.Żołnierska 14
Strona oficjalna: http://olkon.trzynastka.net

Niektórzy z Was wiedzą, że impreza o tej nazwie miała się już raz odbyć kilka lat temu. Niestety z powodów niezależnych od organizatorów plany spaliły na panewce. Fandom Olsztyński nie chciał jednak pozostawić tak tej sprawy. Sprężyliśmy się i w maju zeszłego roku stworzyliśmy KAŁASZNIKON. Na pierwszym spotkaniu reklamowanym logiem "KAŁASZA" pojawiło się ponad 100 osób. Konwent miał wymiar lokalny. Cieszyliśmy się z tego, że udało się przezwyciężyć problemy i doprowadzić do powstania imprezy. Było nam jednak cały czas mało. Dlatego już we wrześniu tego samego roku odbyła się kolejna edycja konwentu - KAŁASZNIKON 1 i 1/2. Tym razem liczba gości wzrosła prawie trzykrotnie. Zorganizowaliśmy dużo więcej atrakcji, przybyło dużo więcej osób spoza Olsztyna, ale zauważyliśmy też, że brakuje nam jeszcze dużo, by stworzyć wreszcie prawdziwy ogólnopolski konwent. Dlatego w tym roku, w dniach 2-3 września organizujemy imprezę, która przerośnie wszelkie Wasze (i nasze) oczekiwania. OLKON!

Dlaczego OLKON a nie "KAŁASZ"? Niestety okazało się, że tamte konwenty promują przemoc i są "nie fajne". Nie chcieliśmy robić sobie żadnych problemów i stąd nazwa została zmieniona na OLKON. Dodatkowo pomoże ona wyróżnić nową powiększoną ekipę organizującą tegoroczną imprezę. Tym razem nie ograniczaliśmy się tylko do najbliższego grona znajomych. Postanowiliśmy włączyć do naszej "rodziny" przedstawicieli środowisk fanowskich z innych miast oraz wesprzeć się pomocą biblioteki olsztyńskiej "Planeta 11". Dzięki ich pomocy, doświadczeniu oraz możliwościom pozyskania sponsorów OLKON nabrał zupełnie nowego wymiaru. Nie będzie już tylko kolejną przygodą dla organizatorów lecz wspaniałą, dobrze przygotowaną imprezą, na której bawić będą się wszyscy uczestnicy oraz ich znajomi i znajomi znajomych i znajomi znajomych znajomych...

W tym roku zdecydowaliśmy się zmienić lokalizację imprezy. Nie będzie to już położona na obrzeżach miasta jednostka wojskowa, lecz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz budynek Planety11, któreznajdują się ok. 10 minut drogi od centrum miasta. Dzięki temu nie powinniście mieć żadnych problemów z dojazdem na konwent, czy zaopatrzeniem się na miejscu w pakiety żywnościowe (200 metrów od uniwersytetu znajduje się duży market oraz piekarnia).

Więcej pisać już chyba nie trzeba, bo reszta informacji znajduje się na tej stronie w odpowiednich działach. Życzę więc wszystkim wspaniałej zabawy i zapraszam olsztyński konwent OLKON!!Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus