Poznań Game Arena 2009

logo
Czas trwania: 16 października 2009 - 18 października 2009
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, 60-734 Poznań, ul. Głogowska 14.
Strona oficjalna: http://www.digitalarena.pl
Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

Poznań Game Arena to wydarzenie unikatowe w naszym kraju. O wyjątkową promocję szóstej edycji imprezy dbać będą m.in. Empik, Allegro, Nasza Klasa, Radio Eska czy Wirtualna Polska. O jej niespotykany klimat i premierowy charakter zadbają najwięksi producenci i dystrybutorzy gier oraz sprzętu. Rozgłos wydarzeniu zapewni kilkuset akredytowanych dziennikarzy i 30 tys. uczestników. Tak prezentuje się największy w Polsce event poświęcony multimediom i elektronicznej rozrywce.

Szersza niż przed rokiem akcja promocyjna imprezy i doskonała wręcz lokalizacja PGA w pięknym pasażu i nowoczesnych halach, dają niespotykaną dotąd szansę na interakcję kilkudziesięciu tysięcy miłośników elektronicznej rozrywki z największymi polskimi firmami branżowymi. To najlepsza w Polsce okazja, największy w Polsce event dla wszystkich fanów gier.

Dzięki zmianie formuły wydarzenia: przesunięcie terminu z końca listopada na połowę października i poszerzenie wydarzenia o Dzień dla Mediów i Branży (piątek, 16. października) Poznań Game Arena zyskuje nową jakość. Zyskują na tym przede wszystkim wszyscy uczestnicy imprezy. Pozwala nam to bowiem na organizację ekskluzywnych i przedpremierowych pokazów gier. Pozwala na zaproszenie wyjątkowych gości i zorganizowanie niebywałych atrakcji.

Przypomnijmy: PGA to zderzenie, a raczej koegzystencja trzech światów: elektronicznej rozrywki, gier towarzyskich i paintballa. Wszystko na najwyższym, często światowym poziomie.

Na PGA w tym roku zapraszają Sponsorzy wydarzenia Allegro i Bank Zachodni WBK, Patron wydarzenia Visa oraz Wystawcy i Partnerzy PGA, w tym m.in. Microsoft, Electronic Arts, Ubisoft, Empik, CD Projekt, Intel, Asus, Gigabyte, Creative, Fanatix, Bard, Games Workshop czy IQ Publishing. Na stoisku tej ostatniej firmy będzie można wziąć udział w Mistrzostwach Polski w tańcu na macie!

Na PGA w tym roku uczestnicy będą mogli zobaczyć przedpremierowe prezentacje lub zagrać w najnowsze, często przedpremierowe gry, w tym m.in.: FIFA 10, Forza Motorsport 3, Mass Effect 2, Dragon Age: Początek, Pro Evolution Soccer, Lips 2, Ogniem i mieczem, Avatar, Need For Speed Shift, Assasin's Creed 2 i wiele, wiele innych.

Struktura Poznań Game Arena podzielona jest na trzy części:

 • Digital Arena:
  gry komputerowe i konsolowe najnowszy sprzęt komputerowy i multimedialny profesjonalne turnieje
 • Fantasy Arena:
  gry karciane figurkowe bitewne klubowe planszowe turnieje fantastyka komiks
 • Paintball Arena (dawniej Extreme Arena):
  Paintball Skate Paralotniarstwo Nurkowanie Quady Capoeira Sztuki Walk Kajakarstwo Kitesurfing Wspinaczka Strzelectwo Moda i muzyka młodzieżowa Pozostałe atrakcje

W bieżącym roku na Poznań Game Arena, także nie zabraknie Komiksu. Rodząca się czwarta arena PGA - Arena Komiksu, w  tym roku podzielona będzie na dwie części: Komiksową sobotę i Mangową niedzielę to ok. 100m2 a na nich spotkania, wykłady, panele, prezentacje, cosplay, komiksowe gry i konkursy oraz oczywiście komiksowy bazar.

Całość powstała przy współpracy księgarni komiksowej DRUH, poznańskich spotkań mangowych J-PARTY i nieformalnego stowarzyszenia twórców Komiksowy Poznań; pod patronatem magazynu ARIGATO.

Na chwilę obecną program Areny Komiksu wygląda mniej więcej następująco:

 • Horror w grach i komiksie. Wykład, prezentacja, powadzenie: Rafał Nawrocki (literaturoznawca, pisarz, publicysta)
 • Spotkanie z Robertem Lipskim, tłumaczem komiksowych hitów (X-Men, Walking Dead)  i wielbicielem gier i komiksów. Prowadzący: Filip Bąk (architekt, dziennikarz, autor komiksów, miłośnik gier)
 • Język obrazu, animacja. Panel/Warsztaty prowadzenie: Filip Bąk
 • J-PARTY kultura i popkultura Japonii. J-P to cykliczne spotkania fans4fans odbywające się od lat w Poznaniu dotyczące nowości z japońskiego rynku mangi, gier i anime oraz muzyki i kultury dalekiego wschodu. Panel/prezentacja prowadzenie: zespół J-Party.
 • Czego się boją Japończycy? - horror w mandze, grze i anime. panel/prezentacja prowadzenie: Krzysztof Zakrzewicz (publicysta, autor komiksów)
 • Comics Session - Artshow na żywo w wykonaniu Janka Markowskiego i chętnych konwentowiczów :)
 • spotkanie z redakcją Kyaa!
 • COSPLAY - pierwszy cosplay na PGA z bombowymi nagrodami od sponsorów imprezy.
 • Japoński hazard - Mahjong
  Jeśli interesuje cię hazard, chcesz nauczyć się podstaw tej ciekawej gry lub po prostu posłuchać o jej korzeniach i sekretach - koniecznie odwiedź nasz panel! Czeka cię prezentacja podstawowych zasad i terminologii, a także możliwość rozegrania partii Mahjonga!
 • Przez całą sobotę i niedzielę PGA gościć będzie redakcję serwisu www.Star-Wars.com.pl Poza prelekcjami gwiezdno-wojennymi zobaczymy także oryginalne kostiumy bohaterów SW i rekonstrukcje ich walk
 • W sobotę na Arenie Komixu wystąpi Centrala z pezentacją "Kilka kobiet w różnym wieku - czyli o bohaterkach polskich komiksów" prowadzenie: Michał Słomka i Anna Suska
 • galeria komiksowa do zwiedzania przez cały czas PGA. Wernisaż sobota, godz. 11.00
 • swoją wizytę potwierdził Wojciech Nawrot
 • do COMICS BATTLE jedynej komixowej potyczki na PGA, dołączyli artyści z Komiksowej Mapy Poznania opublikowanej w tym roku przez Centralę.
 • komiksowe bitewniaki - nauka i turnieje - przez cały czas trwania PGA
 • Jeszcze więcej szczegółów i wejściówki do wygrania w najbliższy wtorek w audycji Filipa Bąka: "Prosto z Kadru" na antenie Radia Afera 98,6 fm

Program godzinowy (plik pdf, 18,7K)
blog comments powered by Disqus