Pionek 11 - gliwickie spotkania z grami planszowymi

logo
Czas trwania: 13 czerwca 2009 - 14 czerwca 2009
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach przy ulicy Barlickiego 3
Strona oficjalna: http://www.pionekwmdk.blogspot.com
Organizator: Ignacy Trzewiczek, Wydawnictwo Portal

Powitanie

Witamy na Pionku, gliwickich spotkaniach z grami planszowymi. To już XI edycja. Dla wielu fanów gier przybycie tu to jak powrót do od lat znanego miejsca, jak powrót do miejsca, gdzie przed laty spędzaliśmy wakacje. Znają budynek MDK na wylot, znają okoliczne pizzerie, znają nas, organizatorów imprezy. Wracają do nas co kilka miesięcy od bardzo dawna. Dla wielu z was jednak wizyta na Pionku jest pierwszą. Dla Was wszystko co tu się dzieje jest nowe i zaskakujące. Właśnie po to powstał ten informator. Zbiera najważniejsze informacje o imprezie. Służy temu, byście jak najszybciej poczuli się tu jak w domu. A przynajmniej, jak w chacie najlepszych przyjaciół!

Życzę miłej zabawy na Pionku
Ignacy Trzewiczek

Pomarańczowe koszulki
Na terenie imprezy spotkacie osoby ubrane w pomarańczowe koszulki. Są to organizatorzy tej imprezy. Możecie zadać im pytanie i na pewno uzyskacie odpowiedź. Możecie poprosić o pomoc i na pewno zostanie udzielona. Pomarańczowe Koszulki są tu po to, byście nie czuli się zagubieni. Znajdą wam partnera do gry. Wyszukają i zaproponują ciekawą grę planszową. Oprowadzą po terenie imprezy i pokażą gdzie się coś dzieje.
Zawsze jeśli potrzebujesz pomocy - zwróć się do osoby w pomarańczowej koszulce. Ona tu jest właśnie po to, by pomóc.

Wypożyczalnia
Obok auli, gdzie ma miejsce impreza, znajduje się sala, w której znajduje się wypożyczalnia gier. Każdy uczestnik imprezy może z niej korzystać. Aby korzystać z wypożyczalni gier, należy zostawić w niej dowód tożsamości - w zamian otrzyma się specjalny bilet. Ten bilet uprawnia do wypożyczenia gry na Pionku. Pod koniec dnia, gdy chcecie wracać do domu, w wypożyczalni oddacie swój bilet i otrzymacie z powrotem dowód tożsamości.
W wypożyczalni znajdują się zarówno gry z Biblioteki Gier Młodzieżowego Domu Kultury jak i gry przywiezione przez uczestników imprezy. Bardzo prosimy o ostrożne obchodzenie się z grami, pilnowanie, by żetony, karty czy pionki nie zaginęły gdzieś pod stołami.

Pomarańczowa 50tka
W wypożyczalni znajduje się m.in. 50 gier szczególnie polecanych przez nasze Koło Gier Planszowych. Pełna lista tych gier wisi w wypożyczalni. Są to ciekawe gry, których wspólną cechą jest to, że można je szybko wytłumaczyć nawet osobie, która nie ma doświadczenia w grach planszowych. Każda Pomarańczowa Koszulka poleca właśnie te gry do zabawy na Pionku - wszystkie bez wyjątku są ciekawe i warte uwagi. Jeśli przybyłeś na Pionka, możesz w ciemno brać w ręce każdą kolejną grę z tej listy i prosić, by Pomarańczowe Koszulki nauczyły cię w nią grać. Będziesz się bawił wyśmienicie.

Baloniki
Kiedy grupa graczy bierze grę z wypożyczalni, i kiedy gra przeznaczona jest np. dla 2 do 5 graczy, a grupka liczy 3 osoby, to znaczy, że mają oni jeszcze miejsce dla 2 graczy! W wypożyczalni pytamy, czy przyjmą kogoś do zabawy i jeśli się zgodzą, dostaną od nas balonik. Taki balonik ustawiają na stole przy którym grają. Oznacza to, że z chęcią zapraszają do gry każdego chętnego. Jeśli chcesz w coś zagrać, ale nie znasz nikogo na sali - po prostu podejdź do stolika z balonikiem i przyłącz się do zabawy! Ta grupka graczy czeka właśnie na ciebie!

Scena dla dzieci
Scena w auli przeznaczona jest dla dzieciaków. Znajdują się tam olbrzymie klocki zrobione z kartonów, z których dzieci mogą budować domy, zamki i mury, znajdują się tam materace, po których dzieciaki mogą skakać i się turlać, są tam także zabawki. Zachęcamy do wysyłania na scenę dzieci - to ich strefa, ich królestwo.

Szczególne atrakcje
Na Pionku nie brak szczególnych atrakcji. Na tej edycji szczególnie zachęcamy do odwiedzenia następujących zakątków imprezy:
- stoisko Portal, gdzie będzie prezentowana m.in. najnowsza gra Kosmiczna Eskadra, dynamiczna zabawa dla całej rodziny,
- stoisko Phalanx Games Polska, na którym odbędą się prezentacje gry Steam, głośnej premiery czerwca, skierowanej dla doświadczonych graczy,
- kącik gier logicznych, gdzie nieustannie będą toczyły się zmagania w grach logicznych, czeka tam na was około dwudziestu wyśmienitych tytułów!

Warsztaty autorów gier
W niedzielę, o 12tej, w sali 41 odbędą się jak zawsze Warsztaty autorów gier. Na warsztaty przybywa za każdym razem wielu młodych autorów gier planszowych, którzy prezentują swoje projekty, rozmawiają o nich, testują je. Zachęcamy do udziału w warsztatach i poznaniu nowatorskich pomysłów. Na warsztatach będzie też prezentowana zwycięska gra z konkursu na grę planszową: "Gra na 5kę" organizowanym w ramach warsztatów.

Turnieje i konkursy
Na Pionku odbywa się szereg konkursów i turniejów. Zachęcamy do udziału - dzięki hojności naszych darczyńców do wygrania jest wiele cennych nagród!
sobota
14:00 turniej gier logicznych - odbędzie się przy stoisku firmy Logorajd
16:00 konkurs wiedzy o grach planszowych - odbędzie się na scenie
niedziela
11:00 turniej Neuroshima HEX - odbędzie się w sali 36
11:00 turniej Pitchcar - odbędzie się na scenie
12:30 Wyścig do sałaty! - turniej dla dzieci, odbędzie się na scenie

Rozkład budynku
Toaleta dla pań znajduje się na I piętrze. Toaleta dla panów znajduje się na parterze. Sala obok auli (główne pomieszczenie imprezy) to jadalnia.

Sekcja gier planszowych MDK
Pionek - gliwickie spotkania z grami planszowymi organizowane są przez koło gier planszowych Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Zachęcamy do zapisania się do naszego koła, spotkania odbywają się w poniedziałki, zarówno dla grupy młodszej (dzieci), jak i starszej (studenci i dorośli). Wszelkie informacje można uzyskać drogą mailową: portal@wydawnictwoportal.pl lub na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury.
blog comments powered by Disqus