Planszówkon 2006 (grudzień)

logo
Czas trwania: 1 grudnia 2006 - 3 grudnia 2006
Miejsce: Warszawa, klub "Paradox Cafe" (Al. Ujazdowskie 6a)
Strona oficjalna: http://planszowkon.unikate.pl
Krótki opis dojazdu: "Paradox" mieści się w centrum Warszawy przy Al. Ujazdowskich 6a, ale wchodzi się od ulicy Matejki. Przed wejściem wisi sporych rozmiarów banner, a sam lokal położony jest w piwnicy między ambasadami USA i Kanady, dosłownie rzut kamieniem od Sejm
Organizator: Organizatorami są ludzie z forum "Poltergeista" oraz klub "Paradox Cafe".

Co to jest Planszówkon?

To impreza w Warszawie na której spotykają się w miarę regularnie miłośnicy gier planszowych i dobrego towarzystwa. W większości znamy się z konwentów, często się przyjaźnimy a brak nam zwykle czasu na pogranie w planszówki i zwyczajne rozmowy. Stąd pomysł Planszówkonów - imprezy uzupełniającej normalne konwenty i będącej od nich pewną odskocznią.

Skąd się biorą gry na Planszówkonach?

Gry przywozimy my - czyli uczestnicy imprezy. Jeśli masz jakąś fajną gre też ją weź, a jeśli nie masz nawet jednej - spokojnie. Na pewno zagrasz w coś co przynieśli inni. Spora część fanów gier udostępnia swoje planszówki nawet wtedy, gdy sama w nie nie gra w danej chwili. Często wystarczy tylko zapytać czy w jedną z wyłożonych na stoły gier można zagrać.
Ważne jest tylko by nic nie pogubić i traktować grę tak jak własny ukochany egzemplarz. Oddajemy to co wzięliśmy tak samo zapakowane, z elementami poprawnie ułożonymi. O tym, że nic nie może być zabrudzone czy zalane nie muszę wspominać, prawda?

Ile kosztuje wstęp?

Nic. Wchodzisz i bawisz się absolutnie za darmo. Prosimy tylko byś nie przynosił własnego picia i jedzenia. Klub Paradox udostępnia nam cały lokal i nie wypada przecież nic nie kupić. Tym bardziej, że zarówno jedzenie jak i inne przysmaki (kawa i ciasto!) są tu wyborne i, w porównaniu do warszawskich cen, dość tanie.

Czy są zapewnione jakieś noclegi?

Niestety nie. Natomiast na Forum uczestnicy Planszówkonów często umawiają się na noclegi w jednym miejscu. Polecam także tanie hotele i hostele. Są przeze mnie sprawdzone i godne polecenia, a przy tym bardzo blisko z nich do Paradox Cafe - nie więcej niż 20 minut pieszo. Zapraszam więc na stronę Hotelu Logos lub wyszukanie warszawskich hosteli.

Czy obowiązuje akcja "100% bez alkoholu"?

Oczywiście, że nie. Cały zamysł tej imprezy jest taki, ze ma się toczyć i odbywać właśnie w Paradoxie, gdzie naturalnie podaje się piwo i wino. Z drugiej strony osoby zachowujące się po prostu niekulturalnie będą wypraszane.

Czy na imprezie odbywają się jakieś konkursy lub turnieje?

Tak. Podczas pierwszej edycji zorganizowaliśmy kalambury, w których można było wygrać książki i filmy od Serwisu Poltergeist oraz koszulki Paradoxu fundowane przez Paradox Cafe. Konkursy są stałą atrakcją Plaszówkonów, a być może zorganizujemy też jakieś szybkie turnieje, na przykład Jungle Speeda.

Dlaczego w Paradoxie?

Oprócz tego, że to najfajnieszy klub w Warszawie to ma jeszcze wiele innych zalet: świetną obsługę i jest w centrum Warszawy, a do tego wszystkiego to klub, w którym zawsze spotkasz fanów fantastyki. Nie ma lepszego miejsca na imprezę związaną z grami planszowymi.

Poprzednie edycje:

16-18 czerwca 2006
29 września - 1 października 2006

Organizatorzy
blog comments powered by Disqus