XXVII Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki "Polcon" 2012

patronat gildii logo
Czas trwania: 23 sierpnia 2012 - 26 sierpnia 2012
Miejsce: Wrocław, w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego. Jako główny budynek zostanie wykorzystana siedziba Centrum Dydaktyczno-Naukowego na ul. pl. Grunwaldzki 24 A.
Strona oficjalna: http://www.polcon2012.pl
Organizator: Wrocławskie Stowarzyszenie Wratislavia Fantastica oraz Centrum Kultury Zamek.

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki „Polcon” to nazwa zarezerwowana dla jednego spotkania fantastów w roku. Pierwsza tego typu ogólnodostępna impreza odbyła się w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem, a organizatorem był poznański klub „Orbita”. W tamtym czasie kluby wspólnie ułożyły regulamin Polconu, jako dorocznego święta klubów i miłośników fantastyki. Konwent ten zawsze był wyznacznikiem współpracy między klubami w całej Polsce, gdyż, mimo że główny ciężar organizacji spotkania spoczywa na jednym klubie, to przy programie i oprawie imprezy pomagają inne kluby.

Program tego najważniejszego z polskich konwentów jest zawsze bardzo bogaty. Podczas czterech dni trwania imprezy odbywają się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, sesje w gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocje książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji. Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi honorowymi, jest oczywiście wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jeśli tylko to możliwe, organizatorzy konwentu zapraszają też znanych pisarzy zagranicznych. Oprawę Polconu stanowi informator konwentowy, zawierający program spotkania oraz liczne informacje o zaproszonych gościach, prezentowanych filmach czy nawet krótkie formy literackie.Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus