XXVIII Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki "Polcon" 2013

patronat gildii logo
Czas trwania: 29 sierpnia 2013 - 1 września 2013
Miejsce: Warszawa, teren Politechniki Warszawskiej
Strona oficjalna: http://polcon.waw.pl/
Organizator: Stowarzyszenie "Avangarda"

Tegoroczny Polcon odbędzie się w Warszawie na terenie Politechniki Warszawskiej. Organizatorem tegorocznej edycji jest Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, Studenckim Kołem Astronautycznym PW i innymi naukowymi kołami wydziałowymi PW, Klubem Gier Planszowych Agresor i organizatorami Festiwalu Gier Planszowych ‘Kocioł’ i Narodowym Centrum Kultury.

Polcon 2013 to zbiór mniejszych imprez, ulokowanych blisko siebie w różnych budynkach Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wśród imprez tych można wyróżnić:

– Główną część programową: spotkania z pisarzami, gośćmi honorowymi i zagranicznymi, prelekcje, warsztaty.
– Kocioł: cały sześciopiętrowy budynek poświęcony grom hobbystycznym, towarzyskim, planszowym i fabularnym, z obszernym blokiem rodzinnym zawierającym atrakcje dla dzieci.
– Dni Nauki i Targi Popkultury: prelekcje popularnonaukowe i park naukowy dla każdego oraz przestrzeń targowa z pełnym asortymentem fantastycznych produktów – od kostek, przez książki i gry, po stroje i pościel.
– Blok kultury japońskiej i elektronicznej rozrywki: cały osobny budynek poświęcony grom komputerowym, konsolom, a przede wszystkim kulturze Japonii, mandze i anime.
– Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla: podkreślamy ją jako istotną składową całości. Gala odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Oprócz wręczenia nagrody literackiej odbędzie się wtedy również rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w innych znaczących konkursach Polconu.

Dokładną listę atrakcji znajdziecie tutaj.Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus