V Festiwal Literatury Popularnej POPLIT 2009

logo
Czas trwania: 20 kwietnia 2009 - 28 kwietnia 2009
Organizator: Instytut Książki

Piąta edycja Festiwalu Literatury Popularnej POPLIT - czyli drugiej odsłony 4 Pór Książki. W 2005 roku zaczynający się festiwal gościł w Krakowie, z małym odpryskiem warszawskim, pięć lat później impreza, dzięki zaangażowaniu organizatorów z całej Polski, pojawi się w 23 miejscowościach.

Rozmachowi geograficznemu towarzyszy ten programowy: festiwal obejmuje wszelkiego rodzaju literaturę "gatunkową" - fantastykę, horror, literaturę "kobiecą" czy obyczajową, dziecięcą i młodzieżową, kryminał, sensację i komiks.

I tak na przykład w Gdańsku z czytelnikami spotka się klasyk polskiej ilustracji i historyjek obrazkowych Bohdan Butenko oraz autorka jednego z większych bestsellerów ostatnich lat - Małgorzata Kalicińska, w Kędzierzynie-Koźlu wystąpi Rafał Ziemkiewicz, znany jako publicysta i autor sf (i nie tylko), w Grudziądzu zaś Hanna Kowalewska. W Krakowie mężczyznę do trutnia porównywać będą Anna Dziewit i Agnieszka Drotkiewicz wspólnie z Robertem Makłowiczem, w Opolu pojawi się Zygmunt Miłoszewski, laureat ubiegłorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszy kryminał, w Łodzi (i Krakowie, Wrocławiu oraz Warszawie) praktycy i teoretycy komiksu debatować będą o losach tej sztuki na przełomie dziejów PRL i III RP, zaś w Pasłęku wystąpi Krzysztof Petek, autor książek przygodowych dla młodzieży, a w Radomiu Bogusław Wołoszański opowie o wielkich bankach wobec II Wojny Światowej. W Bielsku-Białej wystąpi Joanna Szczepkowska, w Białymstoku Kamil Sipowicz opowie o Hipisach w PRL-u, a w Bydgoszczy pojawi się Izabela Sowa.

Katowicka i sosnowiecka publiczność będzie miała okazję spotkać się z Andrzejem Sapkowskim i Miroslavem ambochem, poznańska z Sylwią Chutnik, a rzeszowska z Zofią Kucówną. Toruń z kolei zaprasza na spotkanie z Rafałem Bryndalem i Michałem Rusinkiem, Wrocław z Krzysztofem Vargą, Elbląg z Irkiem Grinem i Mariuszem Czubajem, Świątki z Beatą Ostrowicką, Warszawa zaś z... Antonim Słonimskim i Julianem Tuwimem.

To oczywiście tylko wybrane propozycje: jest tego dużo, dużo więcej!

Poniżej prezentujemy programy dla poszczególnych miast oraz na samym dole ulotkę z planem całej imprezy:

Wrocław (21-26 kwietnia)

- maksymalny rozmiar -

 

Kraków (22-25 kwietnia)

- maksymalny rozmiar -

 

Warszawa (23-26 kwietnia)

- maksymalny rozmiar -

 

Gdańsk (21-25 kwietnia)

- maksymalny rozmiar -

 

Świątki (22-25 kwietnia)

- maksymalny rozmiar -

Radom (23-26 kwietnia)

- maksymalny rozmiar -

- maksymalny rozmiar -

- maksymalny rozmiar -
blog comments powered by Disqus