Pyrkon 2009

logo
Czas trwania: 27 marca 2009 - 29 marca 2009
Miejsce: Poznań, SP21 (ul. Łozowa 77) i Gimnazjum nr 43 w dzielnicy Dębiec.
Strona oficjalna: http://www.pyrkon.pl
Organizator: Poznański Klub Fantastyki "Druga Era".

Pyrkon jest to ogólnopolski konwent (zjazd miłośników fantastyki) odbywający się corocznie w Poznaniu.

Naszym głównym celem jest propagowanie fantastyki w literaturze, komiksie, filmie oraz w grach: komputerowych, RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Realizujemy go na konwencie poprzez:

  • prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem,
  • prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką,
  • spotkania z wydawcami książek i gier,
  • sesje RPG oraz LARPy,
  • udostępnienie grier planszowych (tzw. Games Room),
  • turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych,
  • konkursy tematyczne z nagrodami.

Ponadto naszym celem jest integracja fanów i twórców fantastyki (tzw. Fandomu).

Tworząc bogaty program (ponad 300 godzin prelekcji oraz liczne atrakcje ciągłe) realizowany w około 20 salach, staramy się nie dyskryminować żadnej z dziedzin fantastyki, dzięki czemu udało się nam stworzyć konwent, na który przybywają zarówno fani literatury, gier RPG, planszówek czy mangi i anime, niezależnie od wieku.

Kampania reklamowa na szeroką skalę, uwzględniająca m.in. billboardy na terenie całej Polski, pozwala nam dotrzeć do osób, które wcześniej nie uczestniczyły w konwentach. Otwartość organizatorów i uczestników oraz przyjazna atmosfera sprawiają, że Pyrkon jest dobrym konwentem na rozpoczęcie swojej przygody z tego typu festiwalami.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie naszym konwentem - ostatnia edycja Pyrkonu zgromadziła ponad 2000 uczestników. Przybywa do nas również coraz więcej gości - pisarzy, rysowników czy publicystów. W roku 2008 gościliśmy 30 "sław", w tym Jarosława Grzędowicza, Maję Lidię Kossakowską, Marka S.Huberatha, Witolda Jabłońskiego czy Jakuba Ćwieka. Na tym Pyrkonie możecie spodziewać się jeszcze bogatszej puli nazwisk.
blog comments powered by Disqus