Pyrkon 2010

patronat gildii logo
Czas trwania: 26 marca 2010 - 28 marca 2010
Miejsce: Poznań, SP21 (ul. Łozowa 77) i Gimnazjum nr 43 w dzielnicy Dębiec.
Strona oficjalna: http://www.pyrkon.pl/2010
Organizator: Poznański Klub Fantastyki "Druga Era".

Pyrkon jest to ogólnopolski konwent (zjazd miłośników fantastyki) odbywający się corocznie w Poznaniu.

Naszym głównym celem jest propagowanie fantastyki w literaturze, komiksie, filmie oraz w grach: komputerowych, RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Realizujemy go na konwencie poprzez:

  • prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem,
  • prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką,
  • spotkania z wydawcami książek i gier,
  • sesje RPG oraz LARPy,
  • udostępnienie grier planszowych (tzw. Games Room),
  • turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych,
  • konkursy tematyczne z nagrodami.

Ponadto naszym celem jest integracja fanów i twórców fantastyki (tzw. Fandomu).

Tworząc bogaty program (ponad 300 godzin prelekcji oraz liczne atrakcje ciągłe) realizowany w około 20 salach, staramy się nie dyskryminować żadnej z dziedzin fantastyki, dzięki czemu udało się nam stworzyć konwent, na który przybywają zarówno fani literatury, gier RPG, planszówek czy mangi i anime, niezależnie od wieku.

Kampania reklamowa na szeroką skalę, uwzględniająca m.in. billboardy na terenie całej Polski, pozwala nam dotrzeć do osób, które wcześniej nie uczestniczyły w konwentach. Otwartość organizatorów i uczestników oraz przyjazna atmosfera sprawiają, że Pyrkon jest dobrym konwentem na rozpoczęcie swojej przygody z tego typu festiwalami.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie naszym konwentem - ostatnia edycja Pyrkonu zgromadziła ponad 2800 uczestników. Przybywa do nas również coraz więcej gości - pisarzy, rysowników czy publicystów. W roku 2009 gościliśmy 30 "sław", w tym Wojciecha Siudmaka, Marka S. Huberatha, Łukasza Orbitowskiego, Rafała Kosika czy Jakuba Ćwieka. Na tym Pyrkonie możecie spodziewać się jeszcze bogatszej puli nazwisk.

Nasze starania zostały docenione w plebiscycie organizowanym przez Informator Konwentowy. Nieprzerwanie od roku 2007 Pyrkon zajmuje pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez ten serwis w kategoriach Najlepszy Konwent Roku oraz Najlepszy Konwent Roku - wybór konwentowiczów. Zdobył też pierwsze miejsce w plebiscycie portalu literackiego Katedra za rok 2007 w kategorii Najlepszy konwent lub impreza o tematyce fantastycznej.

Pozostaje nam zapewnić, że postaramy się, aby Pyrkon 2010 był jeszcze lepszy i serdecznie zapraszamy wszystkich na dziesiątą odsłonę naszego konwentu.

OrganizatorzyPodyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus