Pyrkon 2013

patronat gildii logo
Czas trwania: 22 marca 2013 - 24 marca 2013
Miejsce: Poznań, trzy pawilony Centrum Konferencyjnego Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14) oraz Liceum Ogólnokształcące nr 2 (ul. Matejki 8/10).
Strona oficjalna: http://www.pyrkon.pl/2013/
Organizator: Stowarzyszenie Klub Fantastyki "Druga Era".

Pyrkon jest to ogólnopolski konwent (zjazd miłośników fantastyki) odbywający się corocznie w Poznaniu.

Naszym głównym celem jest propagowanie fantastyki zawartej w literaturze, komiksie, filmie oraz w grach: komputerowych, RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Realizujemy go na konwencie poprzez: 

 • prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem,
 • prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką,
 • spotkania z wydawcami książek i gier,
 • sesje RPG oraz LARP-y,
 • udostępnienie gier planszowych (tzw. Games Room),
 • turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych,
 • konkursy tematyczne z nagrodami.

Ponadto naszym celem jest integracja fanów i twórców fantastyki (tzw. Fandomu).

Tworząc bogaty program (ponad 500 godzin prelekcji oraz liczne atrakcje ciągłe) realizowany w około 20 salach, staramy się nie dyskryminować żadnej z dziedzin fantastyki, dzięki czemu udało się nam stworzyć konwent, na który przybywają zarówno fani literatury, gier RPG, planszówek czy mangi i anime, niezależnie od wieku.

Kampania reklamowa na szeroką skalę, uwzględniająca m.in. billboardy na terenie całej Polski, pozwala nam dotrzeć do osób, które wcześniej nie uczestniczyły w konwentach. Otwartość organizatorów i uczestników oraz przyjazna atmosfera sprawiają, że Pyrkon jest dobrym konwentem na rozpoczęcie swojej przygody z tego typu festiwalami.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie naszym konwentem - ostatnia edycja Pyrkonu zgromadziła ponad 6500 uczestników. Przybywa do nas również coraz więcej gości - pisarzy, rysowników czy publicystów. W latach poprzednich gościliśmy rokrocznie ok. 30 "sław", w tym Wojciecha Siudmaka, Marka S. Huberatha, Łukasza Orbitowskiego, Rafała Kosika czy Jakuba Ćwieka. Na tym Pyrkonie możecie spodziewać się jeszcze bogatszej puli nazwisk.

Nasze starania zostały docenione w plebiscycie organizowanym przez Informator Konwentowy. W latach 2007-2008 Pyrkon zajmował pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez ten serwis w kategoriach Najlepszy Konwent Roku oraz Najlepszy Konwent Roku – Wybór Konwentowiczów. Zdobył też pierwsze miejsce w plebiscycie portalu literackiego Katedra za rok 2007 w kategorii Najlepszy konwent lub impreza o tematyce fantastycznej.

Pozostaje nam zapewnić, że postaramy się, aby Pyrkon 2013 był jeszcze lepszy i serdecznie zapraszamy wszystkich na dwunastą odsłonę naszego konwentu.

Organizatorzy

Akredytacje:

Szczegółowy cennik:

 • akredytacja trzydniowa (całość): 45zł
 • akredytacja jednodniowa - piątek: 20zł
 • akredytacja jednodniowa - sobota: 30zł
 • akredytacja jednodniowa - niedziela: 15zł
dzieci do lat 6ciu wchodzą na Pyrkon za darmo, dzieci do lat 12tu (wchodzące na Pyrkon z opiekunem) otrzymują 50% zniżki na akredytacje jednodniowePodyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus