Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014

patronat gildii logo
Czas trwania: 21 marca 2014 - 23 marca 2014
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Strona oficjalna: http://www.pyrkon.pl/2014/
Organizator: Klub Fantastyki "Druga Era"

Pyrkon, choć nazwa może wydawać się myląca, wcale nie jest zlotem miłośników ziemniaków, lecz znaczącym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwalem fantastyki i kultury popularnej. Odbywa się co roku w marcu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Festiwal przeszedł długą drogę od Dnia z Fantastyką, poprzez konwent organizowany w życzliwej szkole na poznańskim Dębcu. Dzisiaj stał się festiwalem, co oznacza, że rozszerza swoją tematykę, łącząc cechy znanych z przeszłości konwentów i współczesnych imprez kulturalnych.

Pyrkon jest imprezą organizowaną przez fanów dla fanów, która z roku na rok przyciąga coraz większe grono ludzi zainteresowanych szeroko pojętą fantastyką. W związku z rosnącą liczbą uczestników po edycji 2010, podjęto decyzję o przeprowadzce na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wtedy na festiwal przybyło 3 tysiące osób, w 2012 roku było ich już 6 tysięcy, a w 2013 roku aż 12300! 

Co sprawia, że Pyrkon to wyjątkowa impreza? Może:

– ponad 800 godzin atrakcyjnego i zróżnicowanego programu,
– profesjonalna przestrzeń targowa i ciekawi wystawcy, których nie spotkasz nigdzie indziej,
– liczni goście z zagranicy oraz polscy twórcy (dotychczas odwiedzili nas: Ian McDonald, Graham Masterton, John Wick, Grzegorz Rosiński, Adrian Tchaikovsky, Jarosław Grzędowicz, Jacek Dukaj i dziesiątki innych),
– olbrzymi gamesroom, ocean gier,
– fantastyczne LARP-y,
– porywające sesje RPG,
– wystawy, pokazy i koncerty,
blog comments powered by Disqus