Program imprezy

Autor: Girwan
8 września 2010

PROGRAM IMPREZY W SOBOTĘ 11 WRZEŚNIA

(rozpiska godzinowa)
 
PARADA
11:00: Przemarsz ulicami Bydgoszczy i uroczyste otwarcie Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010. Start pod Opera Nova, zakończenie na Wyspie Młyńskiej.
 
 
WYSPA MŁYŃSKA
11:45: Uroczyste otwarcie Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010.
12:00:Zabawy legionowe.
13:15: Konkurs na strój postaci ze Star Wars pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
14:30: Otwarcie Dni Dziedzictwa Kulturowego.
14:30: Prezentacja legionów.
 
SALA IMPERIALNA
(poziom V)
 
12:00: Spotkanie z twórcami najlepszych w kraju replik statków kosmicznych i broni z uniwersum Gwiezdnych wojen panami Adamem i Markiem Kulesza. 
13:00: Spotkanie z tłumaczamim książek z wszechświata Gwiezdnych wojen: Anną Hikiert i Błażejem Niedzińskim.. 
14:00: Spotkanie z Janem Kotlarzem - członkiem organizacji Mars Society. 
14:45: Prezentacja robotów przez naukowców z UTP, prowadzi dr inż. Mścisław Śrutek.
15:00: Prezentacja przygotowana przez reżysera filmu „Gwiazdy w czerni” i specjalistę od technik filmowych Stanisława Mąderka. Misją Staszka jest przybliżenie laikom zagadnień związanych z technikami pomocnymi przy kręceniu filmów. 
16:00:  Panel dyskusyjny, którego gwiazdą będzie redaktor naczelny periodyku Star Wars Komiks Jacek Drewnowski. Uczestnicy zapoznają się z komiksowym światem wydawnictwa Egmont oraz jako pierwsi w kraju zaznajomią z wydawniczymi planami Star Wars Komiks. 
17:00: Spotkanie z Tomaszem Bednarkiem, aktorem filmowym i teatralnym, głosem Anakina Skywalkera w Nowej trylogii i animowanych „Wojnach klonów”
18:00: Panel dyskusyjny z honorowym gościem StarForce 2010 Davidem Prowsem, aktorem i odtwórcą kultowej roli Dartha Vadera. Obecność Davida Prowse uświetni polskie obchody 30-lecia premiery „Imperium kontratakuje”.
 
 
SALA PRELEKCYJNA HOTH
(poziom IV)
 
12:00: Figurki 3¾ Star Wars 
Pokazanie najciekawszych eksponatów i białych kruków z kolekcji fanowskich. Cała prawda o kolekcjonerstwie i zasadach z tym związanych. 
Prelegent: Jakub Grzęda 
13:00: Kultowe komiksy z wydawnictwa Marvel. 
Opis: Pokazanie najlepszych i tych mniej efektownych zeszytów z wydawanych w zeszłych stuleciu przez wydawnictwo Marvel komiksów Star Wars. 
Prelegent: Łukasz Woźny 
14:00:Konkurs plastyczny dla dzieci.
Prowadzenie: Jan Okulewicz.
15:00: Star Wars w telewizji! 
Ukazanie historii gwiezdnowojennych filmów i seriali telewizyjnych - od najwcześniejszych po animowane Wojny Klonów. 
Prelegent: Bartosz Burzyński 
16:00: Potentium Force - omówienie. 
Zarys gry, nowości i ciekawostki dotyczące rodzimej gry gwiezdnowojennej portalu StarWars Extreme. 
Prelegent: StarWars Extreme
17:00: Korpusy Jedi 
Przedstawione zostaną korpusy rolnicze, medyczne, eksploracyjne i edukacyjne, które wchodziły w skład Zakonu Jedi. Kilka nieznanych dotąd faktów na ich temat oraz obalenie niektórych mitów. 
Prelegent: Przemysław Kwiatkowski 
 
SALA DAGOBAH
(poziom IV)
 
12:00: Konkurs komiksowy. Bartosz Burzyński kieruje konkurs dla naprawdę spostrzegawczych. Znajomość komiksów Star Wars wymagana w stopniu pozwalającym na poznanie postaci po kolorze włosów. 
13:00: Potrafisz rysować i ciekawi Ciebie świat komiksu? Zajrzyj na warsztaty rysunkowe podczas których członkowie polskich organizacji kostiumowych Daria Kettner (Eagle Base) i Michał Szymański (Eagle Base) przekażą tajniki sztuki komiksowej.
14:00: Pokazy gier planszowych ze świata Star Wars we współpracy z Centrum Gier „Pegaz”.
15:00: The Old Republic- nowa gra online we wszechświecie Star Wars 
Sprawozdanie z harmonogramu pracy nad nowa grą komputerową. Pokazanie nowinek i ciekawostek. 
Prelegent: Gildia Star Wars
16:00: Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars prowadzony przez Izabelę Rutkowską i Karola Dobosza. Do trzech razy sztuka! Masz kolejną szansę na wzięcie udziału w najbardziej pokręconym konkursie o Star Wars! „Family Guy” nie jest Tobie obcy? Podobały się kolejne epizody „Robot Chicken”? Pamiętasz szaleństwo w filmie „Kosmiczne Jaja”? Wrzuć zatem do odtwarzacza fanfilm „George Lucas in Love” a potem zamień na „Fanboys”. Sprawdź się! I Niech Szmoc będzie z Wami! 
17:00: Przygotowanie do Inwazji 
Gwiezdne wojny od lat kojarzą się z wojną toczoną między Rebelią, a Imperium. Pomimo zmiany nazw walka wciąż toczyła się między X-Wing’iem, a TIE fighter’em. Po dwudziestu latach ciągłej wojny podpisane zostało zawieszenie broni. Galaktyka na sześć lat zapomniała o wojnie. Nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, że od przynajmniej czterech tysięcy lat planowana była INWAZJA wojowniczej rasy Yuzhaan Vong.
Prelegent: Szymon Bolewicki, Krzysztof Rewak
 
SALA BESPIN
(poziom IV)
 
12:00: Czarne charaktery w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa. 
Przedstawienie najciekawszych czarnych charakterów Odległej Galaktyki. Przede wszystkim sithowie, ale także zwykłe łotry. 
Prelegent: Gildia Star Wars
13:00: LaserFight – nazwa adekwatna dla zabawy na Zlocie Fanów Gwiezdnych Wojen. Członkowie i właściciele LaserFight przybliżą i zademonstrują na czym polega laserowy paintball. 
13:30: Quiz o tematyce Gwiezdnowojennej otwarty dla wszystkich uczestników. Wykaż się wiedzą o postaciach, wydarzeniach, filmach itp. Przygotuj się także na kategorię niespodziankę. Organizatorzy proponują stworzyć trzy - czteroosobowy zespół i powalczyć o nagrodę. Gościnne prowadzenie: Tomasz Pająkowski 
16:00: Żołnierze Rebelii 
Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie, umundurowanie i najważniejsze bitwy. 
Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała 
17:00: Rebel Alliance Infantry Detachment 
Rebel Legion to międzynarodowy klub kostiumowy skupiający posiadaczy profesjonalnych replik kostiumów postaci pozytywnych z sagi Star Wars. W ramach Legionu istnieją Detachmenty obejmujące poszczególne grupy kostiumów. Ta prelekcja przybliży Wam Rebel Alliance Infantry Detachment, który zajmuje się strojami żołnierzy Rebelii i Republiki innymi niż klony. Opowiemy przede wszystkim o kostiumach piechoty Sojuszu, szczegółowo omawiając najbardziej charakterystyczne uniformy: Rebel Fleet Trooper, Hoth Trooper, Endor Commando 
Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała 


blog comments powered by Disqus