Konwent Fantastyki Steam & Sword: Parą i Mieczem 2012

logo
Czas trwania: 28 kwietnia 2012 - 3 maja 2012
Miejsce: Zamek Grodziec w województwie Dolnośląskim
Strona oficjalna: http://www.steamandsword.pl

Chciałbyś wcielić się w jednego z bohaterów fantasy? Na żywo brać udział w niesamowitych przygodach, walczyć przy oblężeniu, stoczyć pojedynek o względy pięknej czarodziejki? To wszystko może stać się możliwe. Jedyne co musisz zrobić to przyjechać do nas. Oferujemy wspaniałą rozrywkę, która pozwoli Ci się wcielić w jednego z bohaterów kreujących świat. Możesz zrobić to wszystko podczas trzydniowej gry terenowej odbywającej się na zamku Grodziec.

Jeśli jednak chciałbyś doświadczyć jak wygląda świat Wiedźmina, oczywiście w wersji na żywo, nie zawiedziesz się. Dwudniowa gra w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego czeka na ludzi biorących w niej udział.

Jak wziąć udział - czyli jak zostać przybyszem

Przybyszem nazywamy wszystkich gości na zamku, którzy zechcą go odwiedzić w trakcie naszego konwentu.

Dla przybyszów przygotowujemy 3 atrakcje:

  • Uczta,  połączona z występami artystów, która będzie miał miejsce w nocy z 29.04 na 30.04. W ramach uczty będzie można zjeść posiłek przygotowany przez karczmę zamkową oraz zobaczyć widowisko jakim będą występy artystyczne oraz gra Zaręczyny, jaka będzie odbywała się w trakcie uczty i występów. Koszt wzięcia udziału to 40 zł
  • Możliwość wcielenia się jako członkowie oddziału ochraniającego karawanę. Przybysze, którzy będę chcieli zobaczyć jak wygląda gra od środka. W ramach tej atrakcji zapewnimy stroje, przewodnika oraz masę zabawy. Koszt wzięcia udziału to 30 zł- normalny oraz 25 - ulgowy.
  • Ostatnią, a zarazem największą atrakcją jaką przewidujemy, to gra w świecie Wiedźmina, przygotowana specjalnie dla Przybyszów, którzy zostaną wyposażeni w strój i odpowiednie rekwizyty, oraz będą mogli w pełni wziąć udział w przygodzie jako bohaterowie fabularni.

Gra dla Przybyszów odbędzie się wieczorem z 02.05 na 03.05, koszt udziału to 50 zł od osoby. Aby wziąć udział w tej atrakcji należy mieć  ukończone 18 lat, bądź mieć ukończone 16 lat i posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w imprezie. Dopuszczalny jest również udział młodzieży i dzieci poniżej 16 roku życia, ale jedynie w sytuacji gdy równocześnie udział weźmie pełnoprawny opiekun.

Oprócz powyższych atrakcji, przez cały konwent zapewniamy widowisko jakim będą odbywające się gry oraz kramy przygotowane przez Organizatorów Dymarek Kaczawskich pośród wyjątkowej atmosfery Zamku Grodziec.

Program konwentu:

28.04 - Rozpoczęcie oraz pierwszy dzień gry Wiedźmin
29.04 - Drugi dzień gry Wiedźmin (Larp autorstwa Kamila "Edaina" Breli, Daniela "Młodego" Breli, "Verg")
29.04 - (Wieczorem), Zaręczyny, wieczerza i występy artystyczne - preludium do gry Steam&Sword
30.04 - Pierwszy dzień gry Steam&Sword
01.05 - Drugi dzień gry Steam&Sword
02.05 - Trzeci dzień gry Steam&Sword
02.05 - (Wieczorem) Larp dla Przybyszów

OrganizatorzyPodyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus