Czym jest Konfrontacja?

Autor: aDiego
27 lutego 2006

Po długim okresie pokoju, wojna zawitała w każdy zakątek świata Aarklash. Ilość potyczek nasila się nieustannie, zapowiadając nadejście epoki Ciemności i Rzezi. Wszystkie istoty zamieszkujące ten świat czekały na tę chwilę i przygotowywały się do niej. Niektóre z ras nazywały to Sądem Ostatecznym, inne Armaggedonem, Wskrzeszeniem, Ostatnim Polowaniem... Ale wszystkie wiedzą, że chodzi o to samo - Rag'Narok - zmierzch wieków.
W odległym zakątku pustyni Syharhalna, w mieście czarnych zigguratów Shamir, Alchemicy Dirza wypowiedzieli pierwsze słowa Rytuału Świtu, zaklęcia, które na zawsze zmieni oblicze kontynentu. Aarklash wkroczył właśnie w Wiek Ciemności. Wszystkie rasy zbierają swoje siły i zwołują armie by stanąć do walki w tym apokaliptycznym konflikcie. Czy jesteś gotów poprowadzić jedną z nich na Rag'Narok?


Konfrontacja jest bardzo łatwą do opanowania grą bitewną stworzoną przez francuską firmę Rackham. Początkowo wymyślona przez francuskich zapaleńców, od dwóch lat stopniowo podbija cały świat. Jest już dostępna w języku Angielskim, Niemieckim, Włoskim teraz przyszła kolej na Polskę.

Zasady Konfrontacji zostały podzielone na pięć broszur, pierwsza opisuje podstawowe zasady poruszania, strzelania i walki wręcz. Druga broszura nosi nazwę Incantation i jest poświęcona magii, broszura Divination opisuje zasady rządzące darami boskimi, dzięki czwartej broszurze Incarnation poznacie jak wprowadzić do gry elementy RPG, broszura piąta Fortification opisuje zasady funkcjonowania na polu bitwy - maszyn i potworów. Wszystkie te broszury są rozprowadzane wśród graczy ZA DARMO!!! Dzięki elastyczności zasad gra w Konfrontację jest tak samo wciągająca przy małej, jak i dużej ilości modeli na polu bitwy.

Każdy miłośnik gier bitewnych znajdzie w świecie Konfrontacji coś dla siebie. Potężne Wulfeny przemierzają północne pustkowia Aarklash, na okrutnej pustyni Syharahalna Alchemicy nieustannie pracują nad stworzeniem superczłowieka, a w tunelach pod górą Aegis krasnoludy z Tir-Na-Bor pieczołowicie udoskonalają swe parowe maszyny. To zaledwie 3 z ponad 15 stron konfliktu!!!

Oprócz ciekawych i innowacyjnych zasad, Konfrontacja posiada przepiękne, dynamiczne modele - obecnie bardzo wysoko oceniane pod względem artystycznym przez miłośników gier bitewnych.


Więcej informacji o Konfrontacji a także zdjęcia modeli można znaleźć na następujących stronach:

www.mythos.pl (polski dystrybutor)
www.confrontation.fr (strona francuskich twórców)blog comments powered by Disqus