Świdkon 2011

logo
Czas trwania: 9 września 2011 - 11 września 2011
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego, ul. Jarzębinowa 6, Świdnik.
Strona oficjalna: http://swidkon.net
Organizator: Świdnicki Klub Fantastyki "Obelisk"

Daniel zszedł po skrzypiących schodach i rozejrzał się po pomieszczeniu. Dziwne, że wilgoć panująca w tym miejscu jeszcze nie zniszczyła stopni, podobnie jak całego domostwa. W piwnicy rozchodził się drażniący nos zapach zgnilizny. Mężczyzna zbliżył do ust kielich i pociągnął łyk krwistoczerwonego napoju.

- Coś mi tu śmierdzi, panie Marcinie. - odezwał się Daniel oblizując wargi.

W rogu niedoświetlonego pomieszczenia poruszyło się coś w stercie szmat.

- Ja już więcej nie chce! - jęknęła bezkształtna masa śmieci. - Niech pan mnie już nie męczy, ja nie chce!

Nagle cały loch zadrżał od potężnego lamentu więźnia. Daniel zręcznie podbiegł do sterty szmat i wymierzył w nią zamaszyste kopnięcie swoim wypastowanym na wysoki połysk pantoflem. Płacz i jęki ustąpiły miejsca cichemu pochlipywaniu.

- No i widzi pan, panie Marcinie, do czego doprowadziły te gierki? Ubrudziłem sobie mojego buta pańskimi fekaliami, a wie pan, co to oznacza? - Na twarzy Daniela pojawił się niewinny uśmieszek.

- Nie tylko nie to! Błagam, ja już nie chcę! Powiem wam! Powiem wam wszystko, tylko dajcie mi już odejść! - Pozbawiony swojej dumy, Marcin spłaszczył się pod nogami swojego oprawcy.

- Wiesz dobrze, że tak łatwo cię nie wypuścimy do... lepszego świata - Kat z obrzydzeniem wypowiedział ostatnie dwa słowa. - Tak więc, co chcesz nam powiedzieć?

- Tak, tak. Chcą nakręcić film, chcą pokazać, co się tam dzieje naprawdę. Chcą wyjawić wasze tajemnice. Będą pokazywać i tłumaczyć to, co już się o was dowiedziano, zaprezentują waszą kryjówkę w Zonie, będą bawić się waszym kosztem, wyprawiać konkursy wiedzy o was. Będą uczyć ludzi jak się bronić przed wami i wam podobnymi. To już koniec i wasz, i innych!

- Taaak... i mówisz, że kiedy to będzie? No i rzecz jasna gdzie to się będzie działo? - pytał znudzony Daniel, widocznie Marcin postradał już zmysły, bo mówi to samo już kolejny raz.

- Wrzesień. Od dziewiątego do jedenastego. Roku dwutysięcznego jedenastego - wypluł wraz z krwią Marcin. - Wynajęli do tego szkołę, chcą też ostrzec przed wami młode pokolenia. Jest to gimnazjum numer trzy w miejscowości opodal Lublina - w Świdniku. Ma to być już ich czwarty zjazd, jednak pierwszy na taką skalę.

- Skoro tak. Złożymy im wizytę. A jeśli o ciebie Marcinie chodzi, to...

Ekipa ze Świdnickiego Klubu Fantastyki "Obelisk" serdecznie zaprasza na kolejną, już czwartą edycję lokalnego konwentu fantastyki Świdkon! Tym razem z oznaczeniem 2011. Myśl przyświecająca tegorocznej imprezie wiąże się z tematyką szeroko pojętego horroru.

Przedstawiamy Wam część planowanych atrakcji.

Jeśli chodzi o prelekcje, to zapraszamy na prezentacje gry Zona RPG oraz trailerów dotyczących najnowszych produkcji na rynku gier. Co do konkursów - w tym roku zapowiada się, że będzie ich naprawdę sporo! Zaczynając od standardowych pokazywanek i wiedzówek (na ten moment proponujemy Wam konkurs wiedzy o World of Warcraft, Star Wars i innych), poprzez turnieje gier planszowych i karcianych, a kończąc na turniejach gier bitewnych takich jak Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40k, Lord of the Rings. Planujemy też zorganizować warsztaty i pokazy. Między innymi Le Parkour, sztuki walki Krav Maga oraz nauka gry w Veto! Nie mogłoby również zabraknąć sesji gier RPG. Serdecznie zapraszamy także do odwiedzenia tajemniczej Sali Wampiryzmu, gdzie zajmą się Wami prawdziwe wampiry!

Na terenie konwentu pojawi się także blok poświęcony tylko i wyłącznie fanom mangi i anime, w którym zawierać się będą panele dyskusyjne, konkursy oraz warsztaty Origami i komiksu.

Akredytacja/Wstęp: Artykuły szkolne: przybory do pisania, zeszyty, książki, tornistry itp. - przedmioty zebrane w akredytacji zostaną przekazane na cele charytatywne
blog comments powered by Disqus