Tatooine 2010 dojazd i zakwaterowanie

Autor: Girwan
Korekta: Girwan
8 stycznia 2010

Konwent rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00, a zakończy w niedzielę o 15:00. Dla przybyłych gości przewidziano również atrakcje przez niemal całą noc, a także możliwość nocowania w zamku. Wymagany jest jedynie śpiwór, karimata oraz dobry nastrój!

Opłata za wstęp na dwa dni konwentu wynosi 10 złotych od osoby. Dzieci do lat 12 mogą wejść za darmo z opiekunem (wtedy jedynie opiekun płaci za wstęp). Maksymalnie przypada do dwójki dzieci na jednego opiekuna. Z kolei opłata za wstęp na samą niedzielę wynosi zaledwie 5 złotych.

Dodatkowo fani, którzy nocują w zamku muszą wnieść również opłatę noclegową w wysokości 5 złotych. Z opłaty tej zwolnione są osoby, przygotowujące prelekcje/punkty programu na Tatooine.

Cały konwent odbędzie się w zamku w Leśnicy (adres: Wrocław, plac Świętojański 1). Z centrum dojechać można do niego na dwa sposoby. Pierwszym, który zdecydowanie polecamy jest dotarcie na miejsce konwentu pociągiem. Należy wysiąść na stacji Wrocław-Leśnica. Bilet kolejowy ze stacji Wrocław-Główny kosztuje zaledwie kilka złotych, a sam pociąg jedzie jedynie 15 minut. Oto godziny odjazdu pociągu z Dworca Głównego we Wrocławiu: 8:37, 10:50, 13:23. Jadąc tym pociągiem, należy wysiąść na czwartej stacji. Członkowie Wrocławskiego Fanklubu zapewniają odbiór gości zarówno z Dworca Głównego, jak i dworca w Leśnicy. Dlatego też apelujemy i prosimy o zgłaszanie godziny przyjazdu do Wrocławia. Zachęcamy do napisania na forum w tym temacie lub na forum Wrocławskiego Fanklubu

Drugą możliwością dotarcia na miejsce jest podróż tramwajem z Dworca Głównego, która powinna zająć około 45 minut. Należy wsiąść do tramwaju numer 22 z przystanku Dworzec PKS. Mapa dojścia znajduje się tutaj.

By najkrótszą drogą dostać się na przystanek, należy wyjść z dworca tylnym wyjściem (należy iść głównym korytarzem by się do niego dostać ze środka budynku dworca), a potem skręcić w prawo. Ważne: NALEŻY WSIĄŚĆ W TRAMWAJ JADĄCY W KIERUNKU LEŚNICA. Bilet normalny na przejazd należy zakupić wcześniej, kosztuje on 2,40 zł (ulgowy 1,20 zł).

Powrót z konwentu należy odbyć analogicznie, tyle że w drugą stronę.

Raz jeszcze zachęcamy do zgłaszania swojego przyjazdu, a przede wszystkim do przybycia na Tatooine choć na chwilkę! Słoneczna planeta w środku zimy – tego nie można przegapić! Wkrótce zamieścimy kolejne informacje dotyczące programu, w tym rozpiskę godzinową programu. Do zobaczenia we Wrocławiu!


blog comments powered by Disqus