TrójFikcje-GdyniKon 2005

patronat gildii
Czas trwania: 14 stycznia 2005 - 16 stycznia 2005
Miejsce: ZMCH Polska YMCA, Ognisko Gdynia ul. Żeromskiego 26.
Organizator: Trójmiejska Federacja Fantastyki, czyli kluby, Acheron, Collaps, Alkor, a także sklep Futurex, kluby Cavum Terrae i Snot

Dni fantastyki TrójFikcje-GdyniKon odbędą się 14 - 16 stycznia 2005 w Wstęp 5 zł, miejsce pod śpiwór darmowe.

Główny sponsor: Urząd Miasta Gdyni.

Program:
- Gry z podziałem na role: RPG, LARP
- Ogólnopolski zlot turniejowy - figurkowych gier bitewnych pod nazwą Snotcon: Warhammer 40.000, Warhammer Fantasy Battle, Lord of the Rings. Oprócz tego pokaz nowej edycji Warhammer Fantasy RPG
- Turnieje karcianek: Magic, Star Wars, Warcry, pokaz promujący karciankę Wars
- turnieje na konsole Playstation 2,
- nowości filmowe
- prelekcje o tematyce fantastycznej,
- konkursy,
- dział komiksowy

koordynator: Dariusz Perszewski - tel.608-854-530
zastępcy: Grzegorz Arabczyk, Patrycja Tkaczyk, Marcin Radziun, Jakub Grabowski

- zapisy na turnieje bitewne: Sławomir Seta - tel. 506-495-914
- zapisy na turnieje Star Wars, warcry: Marcin Radziun - tel. 606-375-082
- zapisy na turnieje Magic: Iwona Wierzymska – tel. 781-11-80 \ 501-563-066

Dalsze informacje, o tym co będzie się działo na imprezie TrójFikcje-GdyniKon.

Sesje RPG odbędą się w systemach:
- Warhammer
- Wampir
- Wiedźmin
- Star Wars
- Łowcy
- Call of Cthulhu
- Frankenstein
- Cyber Punk
- Earth Dawn
- D & D
- Neuroshima
- Arkona
- Autorskie połączenie Cthulhu z Cyber Punk

Jeżeli przyrzeczenia osób, które się podjęły zrobienia Larpów zostaną przez nie wypełnione, a śluby które złożyli na krew swych najbliższych dotrzymają, to LARP-y odbędą się w światach:

- Warhammer i Wiedźmin, przebrania adekwatne do świata, czyli stroje wojów, podstawowe artefakty to atrapy mieczy, toporów i kufle.
- Wampir Maskarada, może też Mroczne Wieki, osoby chcące brać udział w zabawie powinny przynieść ze sobą przebrania odpowiednie dla klanów, Tremere, Brujah, Toreador, Asamitów, Giovanni, Ventrue. Akcja toczy się w Gdyni w czasie obecnym, władca pragnie udać się na spoczynek, przedtem musi przekazać władzę, synowi. Tu zaczynają się schody, bo księcia otaczają prawie sami wrogowie, w wyniku czego wszystkie kołki w sklepie na rogu już wyprzedane. Jeżeli chcesz zobaczyć czy zjazd klanów w domenie zakończy się upadkiem władcy, czy może jakimś cudem biedak przetrwa, to czuj się zaproszony synu Kaina. Bukmacherzy obstawiają 1 do 100 że ktoś zdejmie ciężar władztwa z barków strudzonego Księcia, i wyśle go na emeryturę.
- Frankenstein, uniformy i sprzęt to staromodne ubrania, poniszczone łachy, bandaże, śrubki z nakrętkami itp. rekwizyty tworzące atmosferę, jaka roztacza się w około istot pokrzywdzonych przez doktora szaleńca, odrzuconych poza margines społeczeństwa. Śrubki z nakrętkami są obowiązkowe, nieszczęśnicy (czyli gracze), którzy wyszli z pod skalpela i są po przeróbkach komunikować będą MG, jak mocno dokręcają sobie, owe przeróbki (wpływa to na ich możliwości działania i zachowanie).
- Legenda Pięciu Kręgów, przebrania do przyniesienia to rzeczy kojarzące się z dawnym dalekim wschodem (Chiny, Japonia). Dobrze więc zaopatrzyć się w kimona, jakieś wdzianka uprzednio gwizdnięte karatece czy dżudoce, a które zwykli oni nosić podczas treningu (przepraszam ale nie wiem jak to się nazywa). Ogólnie mogą być powłóczyste szaty, oprócz tego, przydatne będą atrapy broni białej z tamtych rejonów, jeżeli ktoś chce odgrywać wojownika (taki podręczny zestaw do harakiry mile widziany). Więcej szczegółów u MG znanego jako Szept Nocy na forum TIR

Osoby chcące wnieść coś od siebie do imprezy mogą się odezwać pod adresem lorddar@wp.pl

W razie jeżeli impreza się powiedzie, osoby które coś przy niej zrobią (np. przesuną stół, lub choćby krzesło w ramach pracy w dziale porządkowym) będą mogły się później chwalić mianem współorganizatorów, co jak balsam potrafi działać na ego. Jeżeli natomiast konwent zakończy się kompletnym fiaskiem anonimowość dla współpracowników gwarantowana.


blog comments powered by Disqus